Centra zaskoczyła

Porażka Pogoni Nowe Skalmierzyce u lidera Betclic 3. Ligi, przegrana Ostrovii na boisku "Za Parowozownią" oraz niespodziewane zwycięstwo na wyjeździe Centry 1946 Ostrów w Kobylnicy. Piłkarskie zespoły z powiatu ostrowskiego w sobotę grały ze zmiennym szczęściem.

Pogoń Nowe Skalmierzyce walczyła w Kleczewie jak równy z równym z liderem tabeli, Sokołem. W drugiej części spotkania straciła jednak dwa gole, a w końcówce odpowiedziała trafieniem Nikodema Ciupki i przegrała 1:2. Pogoń zajmuje dziesiąte miejsce w tabeli Betclic 3. Ligi.

Drugie zwycięstwo w sezonie odniosła Centra 1946 Ostrów, która co prawda przegrywała do przerwy na wyjeździe z Piastem Kobylnica, ale w drugiej połowie odrobiła straty po golu Jakuba Michalskiego. Trzy punkty Centrze zapewnił Remigiusz Pastucha. Wygrana nie pozwoliła jeszcze zespołowi trenera Michała Kosińskiego odbić się od dna tabeli Artbud IV ligi, ale przynajmniej złapała kontakt z rywalami walczącymi o utrzymanie.

Sporo działo się w meczu Ostrovii 1909 Ostrów z Victorią Września. Do przerwy 2:0 prowadzili goście. Biało-czerwone pasiaki w ciągu 5 minut odrobiły straty po golach Mikołaja Marciniaka i Wiktora Sobczaka. Mogło być jeszcze lepiej, ale Michał Derwich trafił w poprzeczkę. Na domiar złego od 68. minuty Ostrovia grała w dziesiątkę po drugiej żółtej kartce Filipa Kwietnia. Victoria wykorzystała przewagę liczebną i w końcówce strzeliła gola na wagę 3:2.

Huśtawkę nastrojów w 2. Lidze Kobiet przeżyły w Krakowie w meczu z Wisłą piłkarki Ostrovii 1909, które prowadziły do przerwy 3:0 po golach Aleksandry Krakowiec, Blanki Przybylskiej i Weroniki Lewandowskiej, by ostatecznie zremisować 3:3.