Porażka i złamany nos

To nie był udany wyjazd dla piłkarzy ręcznych Ostrovii. Z Ciechanowa podopieczni trenera Eugeniusza Lijewski przywieźli nie tylko pechową porażkę 28:29, ale także kontuzję. Ze złamanym nosem w szpitalu wylądował bowiem jeden z liderów Ostrovii, Maciej Nowakowski.

Początek meczu z wiceliderem tabeli, Jurandem Ciechanów był dobry dla Ostrovii, która wygrywała różnicą nawet trzech bramek. Duży wpływ na losy spotkania miała sytuacja z 19 minuty, kiedy to w ferworze walki uderzony w twarz został Maciej Nowakowski. Rozgrywający Ostrovii musiał udać się do szpitala z podejrzeniem złamania nosa. Warto dodać, że Nowakowski do tej pory grał dobrze i miał na koncie 3 bramki. Do przerwy Jurand wygrywał 16:15.

W drugiej połowie Ostrovia znów doszła do głosu i prowadziła 27:24 na kilka minut przed końcem spotkania. Niestety, w ostatnich fragmentach meczu - przy zdaniem ostrowian - kilku kontrowersyjnych decyzjach arbitrów, losy spotkania się odwróciły. Jurand pokonał Ostrovię 29:28.

Najwięcej bramek dla Ostrovii rzucili: Krzywda i Niedzielski po 5, Dutkiewicz, Krupa i Staniek po 4.