Piast rozbity

Marek NowickiŚwięcił największe sukcesy w historii Piasta, ale teraz go rozbił ze swoim obecnym zespołem Ostrovią 1909 Ostrów. Mowa o Marku Nowickim, byłym trenerze ekipy z Kobylina, który obecnie prowadzi rewelacyjnego beniaminka z Ostrowa. Do przerwy w niedzielnym derbowym meczu 1:0 po golu Marcina Kurzawy prowadził co prawda Piast, ale w drugiej połowie Ostrovia zagrała koncertowo i rozbiła rywala aż 6:1. Mówi Maciej Stawiński, strzelec drugiej bramki dla Ostrovii.

"Wiadomo, że każdy z nas zna swoje możliwości. Po połączeniu naszych umiejętności wyszedł kolektyw, który stworzył trener Nowicki. Na razie wychodzi na to, że wszystko funkcjonuje dobrze. Nie przegraliśmy do tej pory meczu. Większość spotkań wygrywamy. Każdy chce przecież wygrywać. Nikt nie lubi przegrywać. My kontynuujemy serię meczów bez porażki. Staramy się grać co mecz to samo, wykonywać założenia taktyczne trenera. Jak na razie to wychodzi. W każdym spotkaniu walczymy o trzy punkty" - powiedział Radiu Centrum napastnik Ostrovii 1909 Ostrów.

Wyrównującą bramkę dla Ostrovii strzelił wprowadzony po przerwie Marek Szymanowski. Później worek z golami rozwiązał się na dobre. Stawiński, trzykrotnie Tomasz Kempiński i na koniec Izydorski zapisywali się na listę strzelców. Ostrovia 1909 Ostrów z dorobkiem 20 punktów prowadzi w trzecioligowej tabeli. Piast Kobylin jest natomiast czternasty.