Debiut jak marzenie

Koszykarze Arged BMSlam Stali Ostrów przerwali serię 10 porażek z Anwilem. W piątkowy wieczór w Arenie Ostrów pokonał zespół z Włocławka 88:79. Wymarzony debiut zanotował Andrzej Urban, który pierwszy raz poprowadził Stal.
Pojedynek Arged BMSlam Stali z Anwilem Włocławek miał mnóstwo podtekstów. Ostrowianie nie wygrali z tym rywalem od czwartego finału play-off. Od tego czasu minęło ponad 2,5 roku. Zwycięstwo nad Anwilem zawsze ma wyjątkowy smak. Tym bardziej teraz, bo po raz pierwszy zostało odniesione w Arenie Ostrów, która wreszcie została odczarowana.

Wygrana nie przyszła łatwo. Anwil do przerwy przegrywał zaledwie punktem. W trzeciej kwarcie mecz też był wyrównany. Stal odskoczyła w czwartej kwarcie na 9 punktów, ale za sprawą Ivana Almeidy wynik znów był na styku. Kluczowy rzut z dystansu na 25 sekund przed końcem trafił Jakub Garbacz. Końcowy wynik 88:79 nie oddaje zaciętości tego spotkania.

na fot.: W Anwilu najskuteczniejszy był Ivan Almeida

Najwięcej punktów dla Stali rzucili: Garbacz 21, Green i Smith po 16.
Arged BMSlam Stal Ostrów Wielkopolski - Anwil Włocławek 88:79 (24:19, 14:18, 19:17, 31:25).
Arged BMSlam Stal: Jakub Garbacz 21, Taurean Green 16, Chris Smith 16, Armani Moore 10, Jarosław Mokros 10, Carl Lindbom 8, Shawn King 4, Josip Sobin 3, Marcin Dymała 0.
Anwil: Ivan Almeida 26, Mckenzie Moore 19, Walerij Lichodiej 9, IvicaRadić 7, Przemysław Zamojski 4, Rotnei Clarke 3, Andrzej Pluta 3, Krzysztof Sulima 2, Wojciech Tomaszewski 0.

na fot.: Wielka radość Andrzeja Urbana po zwycięskim meczu