Ostrovia przegrała na własne życzenie

Po dramatycznej końcówce piłkarze ręczni Ostrovii przegrali z Wolsztyniakiem Wolsztyn 26:27. Porażka ta skomplikowała sytuację w tabeli beniaminka I ligi, który przegrał tym razem z niżej notowanym rywalem. - To nie Wolsztyniak wygrał, tylko my przegraliśmy – mówił po meczu trener Ostrovii, Rafał Stempniak.

W pierwszej połowie po wyrównanym początku, Ostrovia zyskała przewagę w 25 minucie, kiedy to po bramce Marka Szpery było już 16:11 dla gospodarzy. Nic więc dziwnego, że po zakończeniu meczu ciężko było nie tylko jemu zrozumieć, jak to się stało, że Ostrovia przegrała.

"Nie mam pojęcia czego zabrakło do zwycięstwa. Mobilizacja przecież była. W szatni zespół był maksymalnie skoncentrowany. Musimy to wszystko przemyśleć, na gorąco nie ma co oceniać" - powiedział Szpera.

W drugiej połowie mecz się ponownie wyrównał. Wolsztyniak z każdą minutą grał lepiej i objął nawet prowadzenie 25:23. Ostrovia doprowadziła do remisu. Końcówka była dramatyczna. Przy stanie 26:26 gospodarze popełnili katastrofalny błąd, tracąc piłkę.

"Dostaliśmy od losu drugą szansę, ale stało się coś nieprawdopodobnego. Do końca było 15 sekund, mieliśmy piłkę, a i tak przegraliśmy. To jest jednak nieprzewidywalność sportu. Niestety, przegraliśmy" - mówił trener Ostrovii.

Zamiast zwycięstwa lub co najmniej remisu, Ostrovia przegrała 26:27 z Wolsztyniakiem Wolsztyn, co bardzo zabolało gospodarzy.

"Pewnie, że szkoda tej porażki. Każdej żal, ale tej szczególnie. Mielibyśmy spokojne święta, a tak już musimy wybiegać w przyszłość i martwić się o drugą rundę" - zakończył Marek Szpera.