Atlas przegrał w Koszalinie

Nie udało się koszykarzom Atlasa Stali Ostrów zatrzymać rozpędzonego zespołu AZS-u Koszalin, który odniósł czwarte zwycięstwo. Podopieczni trenera Andrzeja Kowalczyka w Koszalinie przeplatali dobre okresy gry z fatalnymi i w efekcie przegrali 82:90.

Rozpoczęło się dobrze dla Atlasa, który w piątej minucie wygrywał 14:11, a całą pierwszą kwartę zwyciężył 30:24. Niestety, niemalże tradycyjnie druga odsłona meczu była znacznie gorsza dla ostrowian. Jeszcze w 15 minucie Atlas prowadził 38:37, ale ostatecznie do szatni schodził przegrywając już 43:49. Straty zostały odrobione w trzeciej kwarcie wygranej przez ostrowian 23:17. O losach meczu zadecydowała więc ostatnia odsłona meczu, w której przez długi czas wynik oscylował w okolicach remisu.

Niestety, za sprawą dobrze dysponowanych rzutowo Arabasa, Mojici i Reese i Swansona, akademicy uzyskali kilkupunktowe prowadzenie, które dowieźli do końca, pokonując Atlas 90:82. Najwięcej punktów dla pokonanych rzucili: Szubarga 21, Okafor 18, Rivara i Jovanović po 16. O porażce Atlasa zadecydowała m.in. słaba skuteczność w rzutach z dystansu. Do celu doszło zaledwie 8 z aż 28 rzutów trzypunktowych.