Snookerowe mistrzostwa

15-latek z Poznania triumfuje w kaliskim Turnieju Mistrzów Klubowych. W miniony weekend 27 - 28 lutego rozegrał się ostatni przed Mistrzostwami Polski turniej snookera w tym sezonie. Do zawodów zgłosiło się 19 snookerzystów z 9 klubów w Polsce. Kalisz reprezentowało trzech zawodników. Dwóch z nich dotarło do 1/8 finału. Obaj przegrali swoje pojedynki z późniejszymi finalistami, Jacek Rudowicz ze starszym, natomiast Selvi Duran z młodszym snookerzystą.
"Zawody stały na wysokim poziomie" - komentuje sędzia główny rozgrywek Krzysztof Kruk: "To jest Turniej Mistrzów Klubowych, najlepszych zawodników z klubów, które miały ochotę zagrać. Najwyższy brejk wynosi 38 punktów. Jest to średni poziom krajowy, natomiast jeśli chodzi o TMK w porównaniu z poprzednimi latami, powyżej średniej. Klub jest przygotowany tak jak trzeba. Stoły czyste, równe, sukna nowe. Zawodnikom rewelacyjnie się tu grało."

Bezkonkurencyjnym okazał się najmłodszy ze snookerzystów. Karol Szuba - Jabłoński z poznańskiego klubu 12ft uzyskał pierwsze miejsce w grupie. Następnie w bardzo wyrównanym pojedynku pokonał 3:2 wrocławianina, aby ostatcznie dojść do finału zawodów i tam nie tracąc żadnego frejma zwyciężyć z trzy razy starszym warszawiakiem - Arkadiuszem Domańskim. "Cel przyjazdu był jasny" - podkreśla trener Karola - Piotr Słodzinka: "Chciałem, żeby Karol wygrał. Zdawałem sobie jednak sprawę z tego, że jeszcze nad swoją psychiką musi dużo pracować. Mimo tego, że wygrał ten turniej, nie jestem zadowolony z jego gry, dużo jeszcze pracy przed nami, żeby móc powiedzieć, że jest dobrym zawodnikiem."
"Przygotowywałem się ciężko, żeby wywalczyć awans do Mistrzostw Polski, zwycięstwo było celem wyjazdu na Turniej Mistrzów Klubowych. Dobrze, że zagrałem konsekwentnie, nie był to najlepszy jaki do tej pory zagrałem, ale jestem zadowolony ze swoje gry." - dodaje 15-latek.

Kaliscy zawodnicy o możliwość gry na Otwartych Mistrzostwach Polski będą walczyć na krajowych eliminacjach już w pierwszy weekend marca.