Ruch też lepszy

Drugiej porażki z rzędu na własnym stadionie doznali piłkarze Calisii Kalisz. W środowe popołudnie, w zaległym meczu 18 kolejki, kaliski drugoligowiec przegrał z Ruchem Zdzieszowice 1:2. Nieliczni kibice głośno krytykowali kaliskich zawodników, nie tylko za przegraną, ale przede wszystkim styl gry. Goście dwukrotnie wykorzystali błędy obrony gospodarzy. Najpierw w 24 minucie z bliska celnie trafił Marcin Lachowski. Calisia wyrównała w 52 minucie gdy po rzucie wolnym akcję wykończył Marcin Dymkowski. Gdy zapowiadał się podział punktów, w 90 minucie po dośrodkowaniu w pole karne kaliski bramkarz Artur Melon źle interweniował, a piłkę dobił zawodnik Ruchu Michał Bachor. "Znów przegraliśmy na własne życzenie" - podsumował Radiu Centrum kapitan gospodarzy Łukasz Wiącek, dla którego był to 150 występ w barwach Calisii:

"Dwie bramki straciliśmy po własnych błędach. Grając tak w obronie nie da się wygrywać meczów. Po tym jak Artur wybronił rzut karny przytrafił mu się tzw. wielbłąd, po którym straciliśmy bramkę i szansę na zdobycie chociaż jednego punktu. Co gorsza jak wyrównaliśmy to nie poszliśmy za ciosem z całych sił, żeby ten mecz wygrać. Trzeba coś szybko zmienić w głowach, bo zaczynamy się dołować psychicznie. Nie można wszystkiego zrzucać, na złą murawę, czy fakt, że długo czekaliśmy na rozpoczęcie rozgrywek, bo inni też mieli utrudnione przygotowania, a jakoś nas ogrywają".

Goście mogli wygrać wyżej, bo oprócz rzutu karnego którego nie wykorzystał Mariusz Kapłon, dobre okazje miał ponownie Lachowski. Dla Calisii sytuacje strzeleckie zmarnowali w drugiej połowie m.in. Paweł Tabaczyński i Paweł Kowal. Po tej porażce Calisia spadła na 13 miejsce w tabeli II ligi. Czasu na wyciągnięcie wniosków kaliski zespół ma niewiele bowiem już w sobotę czeka go wyjazdowa potyczka z Gryfem Wejherowo.

KP Calisia Kalisz - Ruch Zdzieszowice 1:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Marcin Lachowski 24. min, 1:1 Marcin Dymkowski 52. min, 1:2 Michał Bachor 90. min.

Calisia: Melon - Wiącek, Dymkowski, Fechner, Paczkowski - Wrzesiński (46. Ciesielski), Grittner (76. Szczepan), Gawlik, Mokwa, Nowak (46. Kowal) - Tabaczyński.

Ruch: Kasprzik - Polak, Bachor, Gamla, Kiliński (63. Łączek) - Sobik (56. Kapłon), Damrat, Bella (69. Sotor), Kampa (74. Szyndzielorz), Lachowski - Hanzel.