Rewelacyjna Ostrovia górą!

Po fantastycznym meczu koszykarki Towarzystwa Sportowego Ostrovia wygrały w sobotni wieczór w Siedlcach z tamtejszym MKK 70:59 w meczu na szczycie grupy B pierwszej ligi. Ostrowianki zostały samodzielnym liderem tabeli!

Pierwsza kwarta była niezwykle udana dla Ostrovii, która wygrywała z niepokonanym u siebie MKK 19:9. W drugiej gospodynie wzięły się do odrabiania strat. Wygrały ją aż 32:17 i prowadziły do przerwy 41:36. W 24 minucie wicelider wygrywał już 48:39, ale licznik dla koszykarek z Siedlec zatrzymał się właśnie na 48 punktach. Ostrovia rzuciła 13 "oczek" z rzędu i po trzech kwartach prowadziła 52:48. - "Ostatnia odsłona była naszym popisem. Zagraliśmy naprawdę rewelacyjnie. Chciałbym podkreślić, że każda zawodniczka przyczyniła się do tego ważnego zwycięstwa" - chwalił swój zespół w rozmowie z Radiem Centrum Kasper Smektała.

Ostrovia wygrała czwartą kwartę 18:11, a cały mecz na szczycie tabeli 70:59, po raz drugi w tym sezonie pokonując faworyzowany zespół z Siedlec. Najwięcej punktów dla Ostrovii zdobyły: Krygowska 16, Szymańska 12, Kaczmarek i Misiek po 11. Ostatni mecz pierwszej rundy Ostrovia rozegra wyjątkowo w najbliższy piątek, 25 stycznia o godzinie 18:30 z SMS-em PZKOSZ Łomianki.