Remisy w II lidze

Remisami zakończyły się piłkarskie spotkania drugoligowców z naszego regionu. Calisia Kalisz na wyjeździe zremisowała z Turem Turek 1:1. Tymczasem w Jarocinie, w meczu z Rozwojem Katowice kibice nie doczekali się żadnych bramek.

Dla Calisii był to pierwszy ligowy mecz w nowym sezonie. Niepewna swojego ligowego bytu kaliska drużyna nadal kompletuje skład. Do świątecznej środy klub zdołał zgłosić do rozgrywek tylko 16 piłkarzy. Na boisku w Turku widać było, że choć w Calisii znalazło się wielu doświadczonych piłkarzy, to nie mieli oni czasu na zgranie się. Jednak to goście w 54 minucie wyszli na prowadzenie. Z rzutu wolnego, z 18 metrów skutecznie uderzył Patryk Klofik. Gracze Tura natychmiast rzucili się do odrabiania strat i udało im się to dopiero w doliczonym czasie gry. Gola na wagę remisu zdobył celnym uderzeniem głową Łukasz Staroń.

Drugi remis w drugiej kolejce ligowych zmagń zanotowali piłkarze Jaroty. Jednak o ile na wyjeździe podopieczni Janusza Niedźwiedzia zobyli dwa gole, o tyle przed własną publicznością zremisowali z beniaminkiem II ligi Rozwojem Katowice 0:0. Już w 2 minucie sytuacji sam na sam nie wykorzystał Krzysztof Czabański, a w końcowych minutach Sebastian Kamiński uderzył w okienko, a piłka przeleciała po linii bramkowej. Dodatkowym zmartwieniem trenera Jaroty jest uraz stopy Michała Grobelnego, który jak dowiedziało się Radio Centrum nie zagra w następnej kolejce.

Tur Turek - Calisia Kalisz 1:1 (0:0)

Bramki: 1:0 Klofik (54.), 1:1 Staroń (90+3)

Tur: Kołba - Wieczorek, Książek, Wenger, Mikołajczyk - Borys (46. Syska), Kotwica (72. Bogusz), Chojecki (59. Kowalski), Dolewka (82. Biel), Gląba -Staroń

Calisia: Melon - Stachurski, Wiącek, Dymkowski, Paczkowski - Mokwa, Fechner, Szczepan, Ciesielski (56. Zieliński), Klofik (76. Lis) - Drężewski (91. Wróbel).

Jarota Hotel Jarocin - Rozwój Katowice 0:0

Jarota: Brzostowski - Kamiński, Garbarek, Czabański, Śliwa (46. Oczkowski) - Owczarek (75. Cierniewski), Białożyt, Grobelny, Kupczyk Ż (87. Skowron) - Nawrocki (81. Małczanow) - Danielak.

Rozwój: Soliński - Mielnik, Lis, Gałecki, Winiarczyk - Zalewski Ż, Gacki - Król Ż (83. Kut), Tkocz, Wolny Ż (77. Paszek) - Gielza (83. Tyc).