Porażka na początek

Od porażki swoją przygodę na drugoligowych boiskach rozpoczęli piłkarze Calisii Kalisz. Podopieczni Grzegorza Dziubka przegrali w sobotę z Jarotą Hotel Jarocin 1:2. Prowadzenie jarocińskiej drużynie dał Damian Czech, który trafił do własnej siatki. W drugiej połowie wyrównał Błażej Ciesielski, a wynik meczu ustalił dopiero w 90 minucie Bartosz Kieliba.

"Do 15 minuty powinniśmy prowadzić 3:0. Prawdopodobnie byłoby po meczu. Nie udało nam się tego zrobić. Później straciliśmy bramkę na 0:1 i zaczęła się nerwówka. W drugiej połowie doprowadziliśmy do remisu. Powiedzmy sobie szczerze, że byliśmy zespołem dominującym. Były momenty, gdzie Jarota miała sytuacje, ale tak naprawdę, to my prowadziliśmy grę" - powiedział Radiu Centrum Grzegorz Dziubek, trener Calisii.

"Na pewno pierwsze mecze są wielką niewiadomą. Dzisiaj tak było. Jak na warunki drugoligowe, to rozegraliśmy brzydki mecz. Powiem szczerze, że nie lubimy tak grać. Było dużo chaosu na boisku. Najważniejsze są trzy punkty. Zwycięzców się nie osądza" - dodał Czesław Owczarek, trener Jaroty.

Mecz został rozegrany na stadionie w Jarocinie. Jednak gospodarzem spotkania była drużyna Calisii Kalisz, która nie może rozgrywać pojedynków w drugiej lidze na własnym stadionie. Kolejne spotkania ligowe obydwie drużyny rozegrają w najbliższą niedzielę. Calisia zmierzy się na wjeździe z Chojniczanką Chojnice, a Jarota Hotel Jarocin na własnym boisku podejmować będzie Chrobrego Głogów.

KP CALISIA Kalisz - JAROTA HOTEL Jarocin 1:2 (0:1)

Bramki: 0:1 - Damian Czech (26.- samobójcza), 1:1 - Błażej Ciesielski (62.), 1:2 - Bartosz Kieliba (90.)

Calisia Kalisz: 1. Marcin Ludwikowski, 18. Wojciech Bzdęga (70' 16. Tobiasz Kupczyk), 5. Damian Czech, 10. Łukasz Wiącek, 20. Szymon Matuszewski, 17. Mateusz Świergiel (75' 9. Grzegorz Dziubek), 7. Marcel Kotwica, 14. Krzysztof Gościniak, 2. Martosz Migawa (60' 8. Marcin Lis), 3. Maciej Sowiński, 11. Błażej Ciesielski

Jarota Hotel Jarocin: 30. Dariusz Brzostowski, 6. Hubert Oczkowski, 3. Bartosz Kieliba, 17. Piotr Garbarek, 4. Mateusz Śliwa, 7. Krzysztof Czabański, 8. Karol Danielak (81' 20. Maciej Tomkowiak), 11. Damian Pawlak (68' 16. Sebastian Kamiński), 14. Michał Grobelny, 18. Patryk Cierniewski (90' 13. Igor Skowron), 9. Krzysztof Bartoszak (79' 15. Adrian Owczarek)