PGNiG rozgromił lidera

Doskonale rundę rewanżową w drugoligowych rozgrywkach rozpoczęli kaliscy szczypiorniści. W hali Winiary Arena drużyna PGNiG PWSZ Kalisz pokonała lidera tabeli Tęczę Arot Leszno 33:27.
Pierwsza połowa to wyrównana gra po obu stronach, a żadnej z ekip nie udało się uciec na więcej niż dwie bramki. Do szatni gospodarze schodzili z jednopunktową przewagą, prowadząc 16:15. Po przerwie szczypiorniści z Leszna doprowadzili do remisu 17:17, ale jak się później okazało kaliszanie nie pozwolili im nawet na chwilę wyjść na prowadzenie. W kaliskim ataku prym wiedli bracia Krzysztof i Paweł Dutkiewiczowie i przewaga PGNiG wzrosła, najpierw do trzech, a za chwilę do pięciu bramek. Tymczasem liderzy z Leszna zaczęli popełniać proste błędy w obronie, co kosztowało ich kolejne rzuty karne, skrzętnie wykorzystywane przez gospodarzy.
W ten sposób zajmujący piąte miejsce w tabeli kaliski zespół nie tylko pokonał lidera tabeli, ale odrobił też bramkowe straty za porażkę w Lesznie. Przypomnijmy, że na wyjeździe PGNiG PWSZ Kalisz przegrał z Tęczą 31:34.

PGNiG PWSZ Kalisz - Tecza Arot Leszno 33:27 (16:15).