Zwycięstwo w Swarzędzu

Drugie zwycięstwo w sezonie, tym razem na bardzo trudno terenie w Swarzędzu odniosły w niedzielny wieczór koszykarki Ostrovii, występujące na parkietach II ligi. Zespół Tomasza Główki pokonał Lidera Swarzędz 71:61.
"To było bardzo ciężkie spotkanie, które na dodatek nie zaczęło się po naszej myśli" - powiedział radiuCENTRUM trener ostrowskich koszykarek, Tomasz Główka. Po pierwsze kwarcie Ostrovia przegrywała aż 10:21. W drugiej znacznie poprawiła grę i wygrała ją 25:12, dzięki czemu do przerwy prowadziła 35:33. W drugiej połowie mecz w Swarzędzu był nadal bardzo zacięty. W trzeciej kwarcie Ostrovia dołożyła pięć punktów przewagi, a w ostatniej wygrała 13:10, co dało ostatecznie zwycięstwo 71:61. Najwięcej punktów dla Ostrovii zdobyły: Motyl 31, Joks 18 i Grzegorowska 10. Kolejny mecz koszykarki Ostrovii mają rozegrać w hali przy ulicy Waryńskiego w niedzielę o 13:00, a ich rywalem będzie MUKS Supravis Bydgoszcz.

na fot.: Koszykarki Ostrovii po zwycięstwie w Swarzędzu / Facebook TS Ostrovia