Chojnice niezdobyte

Boisko Chojniczanki Chojnice wciąż niezdobyte w tym sezonie. Również drużynie KKS-u Kalisz nie udało się wywieźć z tego trudnego terenu żadnych punktów. W meczu 9 kolejki drugoligowych rozgrywek podopieczni Ryszarda Wieczorka ulegli Chojniczance 0:3. Gospodarze objęli prowadzenie już w 6 minucie, kiedy to kapitalnym strzałem zza pola karnego popisał się Maciej Kona. W 24 minucie Chojniczanka podwyższyła prowadzenie. Za zagranie ręką w polu karnym Mateusza Mączyńskiego sędzia podyktował rzut karny, który celnie egzekwował Robert Ziętarski. W drugiej połowie trener KKS-u posłał do gry aż pięciu rezerwowych piłkarzy. Jednak oni tez nie odwrócili losów spotkania. Wynik meczu w 61 minucie ustalił Krystian Wachowiak, który płaskim strzałem wykończył szybką kontrę gospodarzy.

Chojniczanka Chojnice – KKS Kalisz 3:0 (2:0)
1:0 Maciej Kona 6. min, 2:0 Robert Ziętarski k. 20. min, 3:0 Krystian Wachowiak 61. min.

KKS Kalisz: Maciej Krakowiak – Mateusz Gawlik, Bartosz Waleńcik, Bartłomiej Maćczak (67. min Mateusz Majewski), Mateusz Mączyński (73. min Sebastian Kaczyński), Michał Borecki (67. min Tomasz Hołota), Marcin Radzewicz, Adrian Łuszkiewicz, Nikodem Zawistowski, Daniel Kamiński (46. min Robert Tunkiewicz), Kamil Sabiłło (46. min Jakub Chojnowski).

Chojniczanka Chojnice: Paweł Sokół – Krystian Wachowiak, Marcin Grolik, Martin Klabnik, Michał Grobelny, Mateusz Klichowicz (84. min Michał Sacharuk), Paweł Czajkowski, Robert Ziętarski (77. min Adrian Rakowski), Maciej Kona, Sergiy Napolov (72. min Artur Pląskowski), Szymon Skrzypczak (72. min Kamil Orlik).