Tarcza szczypiornistów

To była udana sobota piłkarzy ręcznych z powiatu ostrowskiego. Pierwszoligowy KPR Ostrovia wygrał w Zielonej Górze z AZS-em 25:22, a lider II ligi, Szczypiorniak Gorzyce Wielkie ograł u siebie Orlika Brzeg 37:33.

Pierwsza połowa meczu w Zielonej Górze toczyła się bramka za bramkę. Po 30 minutach ostrowianie wygrywali 11:10. W połowie drugiej części KPR Ostrovia odskoczyła nawet na 6 trafień. Było 20:14 i wypracowanej przewagi przyjezdni nie oddali już do końca, odnosząc cenne zwycięstwo 25:22. Najwięcej bramek dla Ostrovii rzucili: Marciniak 10 i Biegański 6.
Z kolei w II lidze niepokonany lider z Gorzyc Wielkich mecz z Orlikiem Brzeg rozpoczął od mocnego uderzenia i prowadzenia 6:1. Przewagę Szczypiorniak utrzymywał przez całe spotkanie, wygrywając ostatecznie 37:33. Najwięcej bramek dla Szczypiorniaka rzucili: Paweł Dutkiewicz 10, Adam Olszyna 9 i Paweł Piosik 6.

PKM Zachów AZS UZ Z.Góra – KPR Ostrovia 22:25 (10:11)
KPR Ostrovia: Foluszny - Przybylski 3, Salamon, Bałwas 1, Biegański 6, Marciniak 10, Wołowicz, M.Wojciechowski 2, Staniek 3, Wróbel, Brychcy
Najwięcej dla AZS-u: Jasiński 6, Gołębiowski 5

SPR Szczypiorniak Gorzyce Wielkie – Orlik Brzeg 37:33 (18:12)
Najwięcej bramek dla Szczypiorniaka: Paweł Dutkiewicz 10, Adam Olszyna 9 i Paweł Piosik 6