Zacięte derby

Kilka razy odrabiały spore straty, ale ostatecznie przegrały prestiżowe derby w Poznaniu. Mowa o koszykarkach Basket Ostrovii, które uległy w ramach 17.kolejki 1. Ligi Kobiet MUKS-owi 58:63.

Ostrowianki przegrywały na początku 2:10, żeby szybko odrobić straty i prowadzić po pierwszej kwarcie 13:12. Niestety, początek drugiej kwarty znów był fatalny dla zespołu z Ostrowa, który stracił 10 punktów z rzędu, a w 15 minucie przegrywał 18:31 po tym jak poznanianki trafiły kilka trójek. Basket Ostrovia obroną strefami mozolnie odrabiała straty. W 28 minucie po rzutach wolnych Katarzyny Joks wyszła na moment na prowadzenie. Później jednak znów seryjnie straciła punkty i choć do ostatnich sekund walczyła o odwrócenie losów meczu, przegrała ostatecznie 58:63.

Z bilansem 7-9 beniaminek z Ostrowa jest ósmy w tabeli grupy B 1.Ligi Kobiet. W następny weekend ostrowianki zagrają dwa mecze dzień po dniu. W sobotę z Widzewem Łódź, a w niedzielę z Orlen Wisłą Południe Kraków. Oba we własnej hali.

MUKS Poznań – Basket Ostrovia Ostrów 63:58 (12:13, 28:19, 10:14, 13:12)

Basket Ostrovia: Joks 18, Zaremba 10, Dżochowska 10, Dekert 7, Wybraniec 6, Kunicka 5, Marczyk 2.