Różnica klas

Nie było niespodzianki w meczu lidera tabeli Orlen Superligi w Płocku. Miejscowa Wisła wysoko pokonała piłkarzy ręcznych Arged Rebud KPR Ostrovii 39:21, prowadząc do przerwy 21:8.

Początek meczu napawał delikatnym optymizmem ostrowskich kibiców. Zespół, który w lidze debiutował pod wodzą nowego trenera Kima Rasmussena prowadził w 5 minucie 3:2. Był to jednak ostatni miły moment w tym meczu dla ostrowian. Orlen Wisła rzuciła 6 bramek z rzędu i wygrywała 8:3, a później tylko powiększała przewagę. W końcówce pierwszej połowy faworyt rzucił 7 bramek z rzędu i wygrał aż 20:7.

Druga połowa spotkania była nieco bardziej wyrównana. Orlen Wisła powiększała przewagę i prowadziła momentami różnicą nawet 18 bramek. Skończyła właśnie taką przewagą, zwyciężając 39:21. Przed zespołem Kima Rasmussena teraz dwa arcyważne mecze. 7 lutego w Opolu z Gwardią i trzy dni później u siebie z MMTS-em Kwidzyn. Te spotkania trzeba wygrać, by nadal realnie liczyć się w walce o udział w play-offach Orlen Superligi.

Orlen Wisła Płock – Arged Rebud KPR Ostrovia Ostrów 39:21 (21:8)

Arged Rebud KPR Ostrovia: Zimny 5/24, Krekora 2/19 – Reznicky 4, Adamski 4, Klopsteg 3, Tomczak 3, Misiejuk 3, Marciniak 2, Łyżwa 1, Gierak 1, Rybaczyk, Krivokapić, Gajek, Wojciechowski, Szpera, Urbaniak.