Wygrane lidera i Szczypiorniaka

Arged KPR Ostrovia, lider Ligi Centralnej, nie dał żadnych szans MKS-owi w Grudziądzu, z którym wygrał w sobotnie popołudnie 36:21. Natomiast przed własną publicznością sezon w grupie B I ligi zwycięstwem 35:30 nad Olimpem Grodków zakończyli piłkarze ręczni Szczypiorniaka Gorzyce Wielkie.
Mecz w Lidze Centralnej pomiędzy liderem tabeli i zespołem, który ją zamyka, miał zdecydowanego faworyta. Arged KPR Ostrovia potwierdziła na boisku, że zasłużenie na kilka kolejek przed końcem zapewniła sobie mistrzostwo ligi i awans. Już po 20 minutach ostrowianie wygrywali 15:5, a do przerwy 22:10. W drugiej połowie przewaga zespołu prowadzonego przez trenerów Macieja Nowakowskiego i Rafała Stempniaka wynosiła nawet 17 bramek. Skończyło się wynikiem 36:21. Aż 11 bramek dla zwycięzców rzucił Bartosz Smoliński, a 6 trafień dołożył Patryk Marciniak.
Natomiast ostatni mecz w sezonie w grupie B I Ligi wygrał Szczypiorniak Gorzyce Wielkie, który do przerwy remisował 14:14 z Olimpem Grodków. Mecz był zacięty i wyrównany do 50. minuty, a końcówka należała już do Szczypiorniaka, który wygrał 35:30. Najwięcej bramek dla zwycięzców rzucili: Marcin Przyszlak 9, Mateusz Jedwabny 8 i Paweł Dutkiewicz 7.

MKS Grudziądz – Arged KPR Ostrovia Ostrów 21:36 (10:22)
Arged KPR Ostrovia: Balcerek, Foluszny, Zimny – Smoliński 11, Marciniak 6, Adamski 3, Gajek 3, Pawelec 3, M. Przybylski 3, Bestian 2, Szych 2, Bałwas 1, J. Przybylski 1, Krzywda 1, Krawczyk.
Szczypiorniak Gorzyce Wielkie – UKS Olimp Grodków 35:30 (14:14)
Szczypiorniak: Cieślak, Dolata – Jaruzel 1, Aleks, Biegański, Marciniak, Jedwabny 8, Wołowicz 5, Ibron 1, Przyszlak 9, K. Dutkiewicz 3, P. Dutkiewicz 7, Błaszczyk 1.