Sędzia przerwał mecz

Żużlowcy Arged Malesy Ostrów rozkręcali się z biegu na bieg i kto wie, czy nie odnieśliby niespodziewanego zwycięstwa nad zielona-energia.com Włókniarzem Częstochowa, gdyby niedzielny mecz dokończono. Sędzia Piotr Lis przerwał spotkanie po dziewiątym wyścigu, bo tor miał być rzekomo niebezpieczny. W tym momencie to goście wygrywali 30:24. Owszem, padał deszcz, ale nie zanotowano żadnego upadku, a zmoknięci kibice oglądali nawet kawał dobrego ścigania. Ostrowianie jechali coraz lepiej i po meczu nie kryli rozgoryczenia, że nie kontynuowano zawodów. Mówi radiuCENTRUM Mariusz Staszewski, trener Arged Malesy:

"Zaczęliśmy łapać właściwe ustawienia motocykli i deszcz nam wcale nie przeszkadzał, ale zawody zostały przerwane i tyle. Goście od ósmego biegu, jak już tylko było odjechane to regulaminowe minimum do zaliczania meczu, zgłaszali sędziemu, że nie da się jechać. Do ósmego jakoś się dawało jechać, a od ósmego nie. My byliśmy skłonni dalej jechać. W takich sytuacjach to zawsze tak jest, że ten, który goni, chce jechać, a ten, co prowadzi chce przerwać. To jest naturalne. Szkoda. Myślę, że te kilka biegów można było jeszcze odjechać, bo te warunki nie zmieniały się z wyścigu na wyścig, tylko były od czwartego biegu takie same. Nie było ulewy, tylko lekko sobie popadywało. Jak jechaliśmy bez równania, to do połowy toru było wymiecione i to była ścieżka do jazdy" - powiedział radiuCENTRUM Mariusz Staszewski.

Szkoda straconej szansy beniaminka, który w wyścigu 10 miał stosować rezerwę taktyczną i być może odrobiłby kolejne punkty do Włókniarza. A tak częstochowianie wygrali arcyważne spotkanie 30:24, a Arged Malesa wciąż czeka na pierwszy triumf w PGE Ekstralidze.