Porażki na koniec

Choć formalnie była to już pierwsza kolejka rundy wiosennej, to rozegrano ją awansem jesienią. Piłkarze Centry 1946 Ostrów na koniec roku doznali najbardziej dotkliwej porażki. Przegrali bowiem aż 0:4 w Lesznie z Polonią 1912 i przezimują na trzecim miejscu w tabeli IV ligi.

Centra mogła być nawet mistrzem jesieni, a na piłkarską wiosnę poczeka na trzeciej pozycji ze stratą dwóch punktów do nowego lidera IV ligi, Nielby Wągrowiec, która wygrała 3:1 w Kępnie z Polonią 1908 Marcinkami. Ostrowski zespół w niedzielę rywalizował w Lesznie. Kto wie, jakby potoczyły się losy meczu, gdyby Centra wykorzystała świetną okazję w 17 minucie meczu. Później nastąpiło pięć minut, które wstrząsnęło zespołem trenera Michała Kosińskiego. Do przerwy było 2:0 dla Polonii, która w drugiej połowie dołożyła kolejne dwie bramki i rozbiła Centrę aż 4:0. Nie tyle zwycięstwo leszczynian, co jego rozmiary są niespodzianką.

18 kolejka nie była także udana dla LKS-u Gołuchów, który przegrał 0:2 na wyjeździe z Huraganem Pobiedziska i jest dopiero na dziesiątym miejscu. Tabela IV ligi jest bardzo spłaszczona. Lider ma 35 punktów, a dziesiąty zespół z Gołuchowa traci do niego 11 "oczek". Na wiosnę wszystko się jeszcze może zdarzyć.