Pierwszy krok do finału

Były nerwy i emocje, a także gra, która nie zachwycała, ale najważniejszy jest efekt w postaci zwycięstwa koszykarzy Arged BMSlam Stali Ostrów nad Legią Warszawa 85:80 w pierwszym meczu półfinału play-off Energa Basket Ligi. W czwartek o 17:35 mecz numer dwa w Arenie Ostrów.

W pierwszej połowie częściej na prowadzeniu była Legia Warszawa, która wygrywała po 10 minutach 24:20, ale do przerwy był remis po 48. Ostrowskich koszykarzy zawodziła skuteczność w rzutach z dystansu. Obrona także pozostawiała dużo do życzenia. W drugiej połowie Stal wygrywała najwyżej różnicą 9 punktów, ale szybko ją roztrwoniła i doszło do nerwowej końcówki. W niej najwięcej zimnej krwi zachował Chris Smith.

Trafił trójkę i wykorzystał rzuty wolne. Koszykarze Legii pomylili się w rzutach z linii, a Jakub Karolak spudłował trójkę, dzięki której mógł doprowadzić do dogrywki.
na fot.: w akcji rzutowej James Florence
Problemem ostrowian w pierwszym meczu była nie tylko obrona, ale także uraz Jakuba Garbacza. Oby tylko strzelec Stali wykurował się na czwartkowy mecz. Dodajmy, że w drugiej parze Enea Zastal BC Zielona Góra prowadzi ze Śląskiem już 2-0 po wieczornym zwycięstwie w środę 87:76.

Arged BMSLam Stal Ostrów - Legia Warszawa 80:85 (24:20, 24:28, 15:21, 17:16)

na fot.: Jarosław Mokros próbuje zatrzymać Lestera Medforda

Legia: LesterMedfrod 18, Grzegorz Kulka 13, Dariusz Wyka 12, Jakub Karolak 6, Jamel Morris 6, Earl Watson 6, Nickolas Neal 5, Benjamin Didier-Urbaniak 5, Grzegorz Kamiński 5, WalierijLichodiej 4.

Arged BMSlam Stal: Chris Smith 22, James Florence 17, Mark Ogden 13, Josip Sobin 10, Denzel Andersson 7, TreyKell 7, Jakub Garbacz 6, Jarosław Mokros 3, Maciej Kucharek 0.

na fot.: Josip Sobin walczy z Dariuszem Wyką