Happy-end w Bytowie

Pilkarze KKS-u Kalisz wrócili na zwycięskie tory. W meczu 27 kolejki eWinner II ligi podopieczni Ryszarda Wieczorka pokonali na wyjeździe Bytovię Bytów 3:2. Podobnie jak w jesiennym spotkaniu tych drużyn happy-end kaliszanie zapewnili sobie w doliczonym czasie gry.

Przypomnijmny, że jesienią KKS pokonał Bytovię na własnym terenie 2:1, a zwycięską bramkę dla gospodarzy w ostatniej minucie spotkania zdobył Tomasz Hołota. W środowym meczu rewanżowym w Bytowie kaliszanie trzykrotnie wychodzili na prowadzenie. Wynik spotkania otworzył w 21 minucie hiszpański napastnik KKS-u Nestor Gordillo, który przytomnie dobił piłkę po uderzeniu Nikodema Zawistowskiego. Kolejne bramki padły w drugiej odsłonie. W 67 minucie wyrównał Matheus Camargo, który celnie główkował po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. 10 minut później kaliszanie znów objęli prowadzenie gdy Adrian Łuszkiewicz potężnie i skutecznie egzekwował rzut wolny z ponad 30 metrów. Największe emocje przyniósł jednak doliczony czas gry.

Najpierw precyzyjnym strzałem pod porzeczkę doprowadził do remisu Krzysztof Bąk. W odpowiedzi zaraz po wznowieniu gry Andrzej Kaszuba z KKS-u posłał długie podanie do doświadczonego pomocnika Marcina Radzewicza, ten minął obrońcę Bytovii i pewnym strzałem z bliska zapewnił zwycięstwo kaliskiej ekipie. Po tej wygranej KKS awansował na szóste miejsce w tabeli eWinner II ligi. A już w niedzielę kaliszanie rozegraja kolejny ligowy mecz, kiedy to na stadionie przy Łódzkiej podejmą Chojniczankę Chojnice.

Bytovia Bytów – KKS Kalisz 2:3 (0:1)

Matheus Camargo 67, Krzysztof Bąk 90+2 – Néstor Gordillo 21, Adrian Łuszkiewicz 77, Marcin Radzewicz 90+3

Bytovia Bytów: Olszewski – Lizakowski, Bąk, Krzyżak, Camargo, Kozakowski (63 Nowakowski) – Lech, P. Zawistowski, Moryson (84 Bach) – Wrzesień (71 Sezonienko), Giel

KKS Kalisz: Molenda – Waleńcik, Gawlik, Hołota – N. Zawistowski, Łuszkiewicz (78 Kendzia), Tunkiewicz, Mickevičs (70 Mączyński) – Putno (71 Kaszuba), Majewski (89 Radzewicz), Gordillo (78 Koczy)