Seria zwycięstw

Czwarte zwycięstwo w rozgrywkach ENBL odnieśli we wtorek w Estonii koszykarze BM Stali Ostrów, którzy pokonali zespół Tartu Ulikool(czyta się tak jak się pisze Ulikol) 84:65. To jednocześnie piąta z rzędu wygrana „Stalówki” biorąc pod uwagę krajowe i europejskie rozgrywki.

Już pierwsza kwarta meczu w Estonii, wygrana przez ostrowski zespół 17:9 ustawiła spotkanie. Do przerwy BM Stal prowadziła 42:29, a w trzeciej kwarcie miała nawet 25 punktów przewagi. Wygrywała bowiem 61:36, ale później straciła 11 punktów z rzędu. Po trzech kwartach prowadziła 66:53, a w ostatniej odsłonie w pełni kontrolowała już wynik, wygrywając ostatecznie 84:65. To piąte z rzędu zwycięstwo drużyny trenera Andrzeja Urbana. Po krótkim kryzysie pod koniec grudnia nie ma już śladu. Stalówka wygrała kolejno w lidze ENBL w Brnie, następnie w Energa Basket Lidze w Warszawie z Legią i u siebie z Anwilem, a teraz także na Łotwie i w Estonii. W EuropeanNorth Basketball League BM Stal ma bilans 4-1 i prawie pewne wyjście do dalszych gier. Dodajmy, że bardzo dobre spotkanie w Estonii zagrał Josh Perkins, który do 21 punktów dołożył 10 asyst, 6 zbiórek i 3 przechwyty.

BM Stal Ostrów Wielkopolski – Tartu Ulikool 84:65 (17:9, 25:20, 24:24, 18:12)

BM Stal Ostrów: Perkins 21, Garbacz 14, Silins 12, Thomas 11, Skele 8, Kulig 7, Djurisić 4, Załucki 3, Siewruk 2, Zębski 2.