Nie odebrali
28 sie. 2025 - 14:16 – red. wydania: gorcewicz@rc.fm
Rada Miejska Ostrowa Wielkopolskiego odmówiła stwierdzenia wygaśnięcia mandatu radnego Dawida Korzeniewskiego z powodu kontrowersji wokół faktycznego miejsca jego zamieszkania. Nikt nie poparł wniosku wojewody w tej sprawie, choć ośmioro radnych wstrzymało się od głosu, a dwoje nie wzięło udziału w głosowaniu. Podstawą wniosku wojewody wielkopolskiego było anonimowe zawiadomienie, jakoby radny Dawid Korzeniewski faktycznie zamieszkiwał w jednej z podostrowskich miejscowości, choć kandydował i zdobył mandat radnego w Ostrowie Wielkopolskim. Gdyby tak było rzeczywiście, istniałaby podstawa prawna do odebrania mu mandatu radnego.
Stan faktyczny miała ustalić, na wniosek wojewody, ostrowska rada miejska. Jednak radni wcale się do tego nie palili, zwracając uwagę, że nie mają żadnych prawnych narzędzi do sprawdzenia, gdzie faktycznie mieszka radny Dawid Korzeniewski. Tymczasem, na sesji to sam najbardziej zainteresowany, w emocjonalnym wystąpieniu, naciskał by sprawę raz na zawsze wyjaśnić i zamknąć.
„Uważam, że po tym hejcie, który w ostatnich tygodniach wylał się na mnie w internecie, kiedy to zostałem wyzwany od - zacytuję - ścierw pisowskich, od kłamców, oszustów, złodziei, powinniśmy to procedować tę uchwałę dzisiaj i zakończyć ją jednoznacznie. Uważam, że każdy radny który ma odrobinę przyzwoitości przeciwko tej uchwale”.
Niespodziewanie, takie postawienie sprawy oburzyło część radnych, między innymi Justynę Michalak.
„Jestem oburzona zachowaniem się pana radnego. Co to znaczy „jeśli mamy odrobinę przyzwoitości”? Po czym będą oceniane nasze czyny? Po tym, jak ja zagłosuję w tej sprawie pan będzie oceniał moją przyzwoitość? Ja sobie nie życzę takich uwag”.

Jak się okazało, problem hejtu i anonimowego donosicielstwa dotyka również innych radnych, w tym radną Sylwię Nowicką.
„Osoby piszące takie rzeczy w internecie można i należy ustalić i iść z tym do sądu, panie radny. A nie machać tym dzisiaj, jak chorągiewką, że jak ktoś jest hejtowany, to my teraz mamy wszyscy stanąć za nim murem. Mówię to jako osoba regularnie hejtowana, na która nasyłane są anonimy do policji, prokuratury. I żyję z tym, walczę z hejterami sama i nie wykorzystuje do tego sesji”.
W głosowaniu kontrowersji już nie było. Nikt nie zagłosował za odebraniem mandatu, ale aż ośmioro radnych wstrzymało się od głosu, a dwoje radnych nie wzięło udziału w głosowaniu. Sprawa wróci teraz do wojewody wielkopolskiego, który podejmie ostateczną decyzję.
Na fot.: Dawid Korzeniewski (fot. Facebook Dawida Korzeniewskiego)
Autor:

Personalia
- wardawy@rc.fm
Nazwisko:

NEWS nr 2:
Każde forum komentarzy umieszczone pod informacjami prasowymi na niniejszej stronie internetowej (www.rc.fm), nie jest moderowane w czasie rzeczywistym - komentarze nie są weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Nie jest dozwolone umieszczanie w ww. komentarzach: nazw i marek o charakterze komercyjnym, linków czy innego rodzaju przekierowań do innych stron internetowych i jakichkolwiek obiektów graficznych. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać na adres: adm@rc.fm. Wpisując jakikolwiek komentarz na niniejszej stronie internetowej (www.rc.fm), autor tego komentarza przyjmuje świadomie do wiadomości i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo właściciela niniejszej strony internetowej (www.rc.fm) do usunięcia lub modyfikacyjnego skrótu wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez właściciela niniejszej strony internetowej (www.rc.fm).






















