Piłkarski weekend

Piątkowy mecz Pogoni Nowe Skalmierzyce w Gdańsku z Gedanią otworzył piłkarski weekend z udziałem drużyn z naszego regionu. Zespół trenera Łukasza Bandosza, choć odrobił dwie bramki straty, przegrał ostatecznie 3:4.

Pogoń Nowe Skalmierzyce po 18 minutach meczu przegrywała 0:2. Kontaktową bramkę tuż przed przerwą strzelił Jakub Goliński. W 49. minucie Gedania jednak podwyższyła na 3:1 po rzucie karnym. Pogoń nie złożyła broni. Bramki Mateusza Nogaja i Kacpra Majerza sprawiły, że w 65. minucie zrobił się remis 3:3. Trzy minuty później gospodarze strzelili czwartego gola i Pogoń przegrała z Gedanią 3:4.

W IV lidze najciekawiej zapowiada się mecz w Czarnkowie, gdzie tamtejsza Steico Noteć podejmie lidera tabeli, Centrę 1946 Ostrów. Początek tego spotkania w sobotę o 13:00. Wicelider z Gołuchowa zagra w niedzielę o 17:00 na wyjeździe z pogromcą Centry, Lipnem Stęszew. W sobotę o 16:00 Polonia 1908 Marcinki Kępno zmierzy się z Wartą Międzychód.
W V lidze hitowo zapowiada się mecz w Krobi, gdzie miejscowa Krobianka zmierzy się z liderem tabeli, Ostrovią 1909 Ostrów. Początek tego spotkania w sobotę o 15:00.

Na własnym boisku w Jankowie Przygodzkim w sobotę o 13:00 swój mecz w ramach rozgrywek II ligi grupy północnej kobiet rozegrają piłkarki Ostrovii 1909 Ostrów, które zmierzą się z GSS-em Grodzisk Wielkopolski.