Ostrovia zastopowana

Obra Kościan zatrzymała rozpędzoną Ostrovię 1909. Zamiast piątego z rzędu zwycięstwa był tylko remis 2:2 - w sobotnie popołudnie na Stadionie Miejskim. Prowadzenie w 7. minucie uzyskała Obra, na co natychmiast odpowiedział Tomasz Kempiński. Przyjezdni na 2:1 podwyższyli z rzutu karnego w 17. minucie, a Ostrovia również z jedenastki po strzale Daniela Kaczmarka wyrównała 8 minut później. Obie drużyny trafiły jeszcze w poprzeczkę, ale wynik nie uległ zmianie. Z remisu cieszyli się goście. "Dla nas była to strata dwóch punktów" - powiedzieli Radiu Centrum trener Ostrovii Marcin Kałuża i kapitan Tomasz Kempiński.

"Jesteśmy trochę rozczarowani zarówno wynikiem, jak i naszą grą. Od samego początku mecz się nam nie ułożył. Znowu goście jako pierwsi strzelili bramkę, a my musieliśmy gonić. Ponownie dostaliśmy gola na 1:2 i goniliśmy wynik. Odrobiliśmy straty, ale przeciwnik nie pozwolił nam rozwinąć skrzydeł" - powiedział Radiu Centrum Marcin Kałuża.

"Mamy trochę żalu do siebie, bo nasza gra wyglądała słabo. Udało nam się zremisować. Mieliśmy jeszcze sytuacje, aby strzelić zwycięską bramkę, ale gole nie wpadły. Generalnie gra wyglądała słabo. Nie wiem, czym to było spowodowane" - powiedział Radiu Centrum Tomasz Kempiński.

Pozycję lidera utrzymała rewelacyjna Pogoń Nowe Skalmierzyce, która wygrała w Rawiczu z Rawią 2:1. Niepokonana jest także Centra Ostrów, która zwyciężyła na wyjeździe Kanię Gostyń 2:0. W innych meczach 7. kolejki Biały Orzeł Koźmin rozgromił w Racocie tamtejszy PKS, a Victoria Ostrzeszów wysoko, bo aż 1:5 uległa w Słupcy SKP. Z uwagi na zalane boisko nie doszedł do skutku mecz Polonii Kępno z Polonią Leszno.