Nie dogonili

Świetny początek i kapitalna końcówka w wykonaniu Szczypiorniaka Gorzyce Wielkie w Lesznie. Niestety, to nie wystarczyło do tego, by w derbach Wielkopolski zdobyć punkty. Zespół z powiatu ostrowskiego przegrał 29:30, ale walczył bardzo dzielnie.

Szczypiorniak do Leszna udał się w zaledwie 12-osobowym składzie. Zaczął mecz z ogromnym animuszem, od prowadzenia 3:0 w 5 minucie. W 12 wygrywali już jednak gospodarze. Później zespół z Gorzyc Wielkich ponownie miał korzystny wynik, ale przespał końcówkę pierwszej połowy, kiedy to stracił trzy bramki z rzędu i przegrywał do przerwy 14:17. W 38 minucie Szczypiorniak odrobił straty i doprowadził do remisu po 20. Goście nie byli w stanie jednak przełamać Real Astromal MKS-u Leszno, który w 55 minucie wygrywał 30:25. Szczypiorniak zerwał się w końcówce do odrabiania strat, ale nie zdążył doprowadzić do remisu. Przegrał 29:30. Warto odnotować, że po kontuzji do gry wrócił Paweł Dutkiewicz, który rzucił 3 bramki. Aż 14 trafień zanotował jego młodszy brat, Krzysztof. Ambitnie walczący zawodnicy z Gorzyc Wielkich nie mogli odżałować tej porażki, bo czuli, że rywal był w zasięgu.

Real Astromal MKS Leszno - SPR Szczypiorniak Gorzyce Wielkie 30:29 (17:14)

Szczypiorniak: Cieślak - Pernak 3, Piosik, Kaniewski 2, Marciniak, Ibron 1, Przyszlak 4, K.Dutkiewicz 14, P.Dutkiewicz 3, Brychcy 2, Błaszczyk.

na fot.: Krzysztof Dutkiewicz rzucił w Lesznie aż 14 bramek.