Krok od tytułu

Rewelacyjna druga kwarta, w której nie istniał obrońca tytułu mistrzowskiego Enea Zastal BC Zielona Góra sprawiła, że koszykarze Arged BMSlam Stali Ostrów w finałowej serii do czterech zwycięstw prowadzą już 3:1. W poniedziałkowy wieczór wygrali 95:80, gromiąc rywala w drugiej kwarcie aż 34:12.

Ostrowscy koszykarze coraz bliżej spełnienia marzeń swoich i fanów popularnej "Stalówki". Zespół Igora Milicicia rozpędza się z meczu na mecz, a w drugiej kwarcie dał popis znakomitej gry. Aż osiem razy gospodarze trafili w tej części z dystansu. Nie tylko celnie rzucajli, ale wygrywali walkę na tablicach. Byli wręcz bezbłędni, dzięki czemu do przerwy prowadzili 57:33. Zastal wrócił w drugiej połowowy do meczu. Zniwelował straty do jedenastu punktów, ale to ostrowianie mieli cały czas wynik pod kontrolą i wygrali po raz trzeci z rzędu, tym razem 95:80. Kapitalnie wreszcie zagrał James Florence, który do 25 rzuconych punktów, dołożył 7 asyst i 5 zbiórek. Świetnie jak zwykle zaprezentowali się Chris Smith i Jakub Garbacz. Każdy z zawodników Igora Milicicia zasłużył na wielkie słowa uznania. Na razie zespołowa koszykówka króluje w finałowej serii. We wtorek o 19:30 piąty mecz. Oby ostatni. 4 maja 2021 roku może zapisać się złotymi zgłoskami w dziejach ostrowskiej koszykówki. Tak blisko złota Stal jeszcze nigdy nie była. Pora wykorzystać historyczną szansę.

Arged BMSlam Stal Ostrów - Zastal Enea BC Zielona Góra 95:80 (23:21, 34:12, 13:24, 25:23)

Arged BMSlam Stal: James Florence 25, Chris Smith 20, Jakub Garbacz 17, TreyKell 12, Denzel Andersson 10, Josip Sobin 6, Maciej Kucharek 3, Mark Ogden 2, Jarosław Mokros 0, Szymon Ryżek 0.

Zastal: Geoffrey Grosell 21, David Bremlby 14, Kris Richard 12, Janis Berzins 11, SkylerBowlin 9, Filip Put 5, RolandsFreimanis 3, Łukasz Koszarek 3, Cecil Williams 2, Krzysztof Sulima 0.

na fot.: Obrona to klucz do wygranych Stali.

na fot.: TreyKell i James Florence na rozegraniu robią różnice na tle "jedynek" Zastalu.

na fot.: Walka Jakuba Garbacza i Łukasza Koszarka.