Hit nie dla Stali

Koszykarski szlagier 22. Kolejki Orlen Basket Ligi dla Trefla Sopot, który w niedzielny wieczór pokonał Arged BM Stal Ostrów 88:76. W zespole Andrzeja Urbana nie zagrał jeszcze nowy koszykarz, Tomasz Gielo.

Ostrowska drużyna ponownie zagrała bez kontuzjowanego Aigarsa Skele, który przechodzi rehabilitację po zabiegu. Osłabiona Stal w Sopocie rozpoczęła świetnie. Po czterech minutach prowadziła 18:10, a Laurynas Beliauskas miał na koncie już 9 punktów. Później jednak gospodarze poprawili obronę i ani Litwin, ani cała drużyna Stali już tak imponująco w ataku nie grała. Do przerwy był remis 48:48. Po trzech kwartach Trefl prowadził dwoma punktami.

Ostatnią odsłonę jednak zaczął świetnie, odskoczył Stali na 10-12 punktów i wypracowanej przewagi nie oddał do końca. W drugiej połowie Trefl znacznie lepiej bronił i pozwolił Stali rzucić zaledwie 28 punktów. Goście w Sopocie przestrzelili aż 15 rzutów wolnych, co też przyczyniło się do porażki, ale nie było decydujące. Trefl ostatecznie wygrał 88:76 i po raz drugi w tym sezonie pokonał Stal, jednocześnie odnosząc 15 zwycięstwo w rozgrywkach, co daje mu pozycję wicelidera. Dla Arged BM Stali to dziewiąta porażka w Orlen Basket Lidze, która spowodowała spadek na czwarte miejsce w tabeli.

Trefl Sopot – Arged BM Stal Ostrów 88:76 (18:26, 30:22, 16:14, 24:14)
Trefl: Jarosław Zyskowski 18, Jakub Schenk 15, Andy Van Vliet 13, Auston Barnes 12, Geoffrey Groselle 8, Benedek Varadi 8, Paul Scruggs 7, Aaron Best 4, Mikołaj Witliński 2, Jakub Musiał 1.
Arged BM Stal: Laurynas Beliauskas 16, David Brembly 13, Rodney Chatman 12, Nemanja Djurisić 12, Ojars Silins 10, Arrunas Mikalauskas 6, Michał Chyliński 5, Krzysztof Sulima 4, Wiktor Sewioł 0.

na fot.: Trefl po raz drugi w tym sezonie ograł Stal.