Osłabiony Open przegrał

Nie udało się koszykarzom Open Florentyny Pleszew wygrać dziesiątego meczu z rzędu. Zespół Dusana Radovicia został zatrzymany w Skierniewicach, gdzie w środowy wieczór tamtejszy MKS wygrał z liderem tabeli 70:65.

Początek meczu był wyrównany. MKS przewagę osiągnął pod koniec drugiej kwarty. Do przerwy wygrywał 36:29, a w trzeciej kwarcie dorzucił jeszcze kolejne pięć punktów z rzędu. Przewaga gospodarzy wzrosła do 12 punktów. W ostatnich minutach dzięki świetnej grze Pawła Stankiewicza Open zdołał zniwelować straty do dwóch punktów. W dramatycznej końcówce MKS nie dał sobie jednak wydrzeć zwycięstwa, pokonując lidera 70:65. Najwięcej punktów dla pleszewian rzucili: Dryjański 22 i Stankiewicz 17. Dodajmy, że w Skierniewicach Open zagrał bez trzech podstawowych graczy: Marcina Ecki, Piotra Gacka i Sławomira Nowaka.

Open już wcześniej zapewnił sobie pierwsze miejsce w tabeli po sezonie zasadniczym.