Koniec pucharowej przygody

Porażką 1:5 z Sokołem Kleczew zakończyli przygodę z Pucharem Polski piłkarze Centry Ostrów. Zwycięzca IV ligi nie dał w środę w Ostrowie żadnych szans podopiecznym trenera Marka Wojtasiaka. "Kilka tygodni temu wygraliśmy z nimi w lidze, ale teraz było zupełnie inaczej" - powiedział Radiu Centrum Tomasz Adamiak, a trener Wojtasiak mówił, że w grze jego piłkarzy brakowało przede wszystkim skuteczności.

"Myślę, że były to dwa zupełnie inne mecze. Niby ten sam przeciwnik, ale tym razem Sokół pokazał, że jest zdecydowanie lepszy. Rywal wykorzystał nasze błędy i przegraliśmy aż 1:5, kończąc tym samym pucharową przygodę w tym roku" - dodał kapitan Centry Ostrów.

"Sama gra może nie była taka zła, ale brakowało wykończenia akcji. Przeciwnik wykorzystywał nasze błędy. Sokół ma w napadzie Szczepaniaka, który wykorzystuje dogodne akcje. Pozostali zawodnicy też są doświadczeni. W pierwszych 10-15 minutach meczu to my prowadziliśmy grę, ale rywal strzelił dwie, a w zasadzie trzy bramki, bo tę trzecią też straciliśmy szybko" - tłumaczy trener Centry Ostrów.

Rzeczywiście, już w 25 minucie Centra przegrywała 0:3. Bramkę dla gospodarzy w 30 minucie strzelił Damian Grzeszczyk. Ostrowianie próbowali odrabiać straty w drugiej połowie, ale chęć do gry odebrał im czwarty gol, stracony w 70 minucie. Dziesięć minut później Damian Augustyniak, wykorzystując rzut karny ustalił wynik meczu na 5:1 dla Sokoła Kleczew.