Szachowa wicemistrzyni

Historyczny medal szachistki Kaliskiego Towarzystwa Szachowego. 16-letnia kaliszanka Ewa Barwińska została wicemistrzynią Polski Kobiet do lat 20 w szachach.

Szachowe mistrzostwa Polski odbyły się w Karpaczu w dniach od 18 do 27 listopada. W tej prestiżowej imprezie znakomicie spisała się 16-letnia kaliszanka Ewa Barwińska, która wywalczyła srebrny medal Mistrzostw Polski Kobiet i to w rywalizacji z zawodniczkami do 20 lat. To historyczny, bo pierwszy medal dla Kalisza w tej kategorii wiekowej. Kaliszanka zagrała w mistrzostwach Polski zaraz po mistrzostwach Europy Juniorek w Turcji. Reprezentantka KTS-u cały czas trzymała się w czołówce zawodów, a kluczowa była siódma runda, w której wygrała z Emilią Sprzęczką z UKS-u GIM Dwójka Tomaszów Lubelski. W kolejnych rundach dwa remisy z Barbarą Goraj z Gwiazdy Bydgoszcz, oraz Ireną Hertlein z HETMANA Katowice zapewniły Ewie medal. W czubie tabeli było niezmiernie ciasno, o srebrnym medalu decydowała dodatkowa punktacja, która tym razem były lepsza dla zawodniczki KTS-u Kalisz.

Mistrzynią Polski została Barbara Goraj, a brązowy medal trafił do Weroniki Zabrzańskiej z Hetmana Koronny Trzebinia). Przypomnijmy, że pół roku temu Ewa Barwińska przekroczyła ranking 1900 ELO i wypełniła ostatni warunek otrzymania tytułu kandydatki na mistrzynię. To pierwsza kandydatka w historii kaliskich szachów. W rywalizacji mężczyzn do 20 lat mistrzem Polski został Radosław Psyk z Piątki Skierniewice). Najlepszy z kaliszan Aleksander Walaszczyk zajął 24 miejsce.