Sroga lekcja w Zabrzu

Kaliscy szczypiorniści wciąż w kryzysie. W niedzielny wieczór Energa MKS Kalisz doznał trzeciej z rzędu porażki. W meczu 5 serii PGNiG Superligi kaliszanie ulegli na wyjeździe Górnikowi Zabrze 25:32. Po dość wyrównanym początku, potem zabrzanie zaliczyli serię sześciu trafień z rzędu i do przerwy prowadzili 16:12. W drugiej połowie gospodarze zagrali jeszcze dynamiczniej w ataku i w 45 minucie ich przewaga wzrosła już do ośmiu bramek. Gospodarze mieli mecz pod konrolą i ostatecznie zwyciężyli różnicą siedmiu goli. Mecz podsumował radiuCENTRUM trener MKS-u Kalisz Paweł Noch:

"Zagraliśmy całkiem nieźle w obronie i to była nasza baza. Niestety w ataku pozycyjnym popełniliśmy kilka bardzo prostych błędów i dostaliśmy po nich łatwe kontry. W efekcie drużyna Górnika wyszła najpierw na 2, potem 3,4 bramkowe prowadzenie i nie byliśmy juz w stanie tej różnicy zniwelować".

na fot.: Paweł Noch / trener Energa MKS-u Kalisz

Najlepszym graczem meczu został skrzydłowy Górnika Patryk Mauer, autor dziewięciu bramek. W kaliskiej ekipie najskuteczniejszy był Jędrzej Zieniewicz zdobywca sześciu bramek. Po tej kolejnej porażce drużyna Energa MKS-u Kalisz z dorobkiem wciąż tylko 3 punktów zajmuje 12 miejsce w tabeli PGNiG Superligi.

Górnik Zabrze – Energa MKS Kalisz 32:25 (16:12)

Górnik Zabrze: Liljestrand, Kazimier, Wyszomirski – Molski, Tokuda 3, Łyżwa 1, Bachko, Artemenko 7, Krawczyk, Mauer 9, Kaczor 2, Wąsowski, Ilchenko 2. Rutkowski 2, Przytuła 6. Trener: Patrik Liljestrand

Energa MKS Kalisz: Szczecina, Hrdlicka – Krępa 3, Zieniewcz 6, Kus, Drej 5, Biernacki, Góralski 2, Wróbel 1, Pilitowski K., Pilitowski M., Kuźdeba 4, Bekisz 1, Adamczyk 3.