Skuteczni do bólu

Nie ma mocnych na koszykarzy BM Stali Ostrów. Choć zespół Andrzeja Urbana rozpoczął sezon serii od meczów wyjazdowych, to przywozi z nich zwycięstwa. Mało tego, odnosi je w wielkim stylu. W niedzielę wieczorem wygrał w Słupsku 90:66.
W pierwszej kwarcie BM Stal dopiero się rozpędzała. Przegrywała 19:23. Od połowy drugiej goście zrobili odjazd serią 11-0, a końcówkę przed przerwą wygrali 18-2, dzięki czemu prowadzili 43:34. W trzeciej kwarcie Grupa Sierleccy Czarni Słupsk przez moment mieli nadzieję, że mogą powalczyć ze Stalą. Później jednak nastąpiła seria rzutów z dystansu i zespół Andrzeja Urbana przejął totalnie kontrolę nad meczem, wygrywając ostatecznie 90:66. Ostrowianie trafili 17 rzutów z dystansu na 40-procentowej skuteczności. Grali ponownie zespołowo, dobrze w obronie i nie pozostawili złudzeń w hali Gryfia, kto jest lepszy. W końcówce na parkiecie pojawili się nawet młodzi wychowankowie Bartosz Rachwalski, Krzysztof Rozpędowski i zaledwie 15-letni Jacek Rutecki. BM Stal odniosła drugie zwycięstwo w Energa Basket Lidze. Cieszy nie tylko wygrana, ale przede wszystkim jej styl. W trzeciej kolejce Stalówka w niedzielę zagra w Toruniu z Twardymi Piernikami.
Grupa Sierleccy Czarni Słupsk - BM Stal Ostrów 66:90 (23:19, 11:24, 14:23, 18:24)
Czarni: ZackeryBryant 22, Diante Watkins 9, Mikołaj Witliński 8, Paweł Leończyk 7, David Dileo 0, De'quon Lake 6, Jakub Musiał 4, Shavon Coleman 4, Bartosz Jankowski 0, Michał Chyliński 0.
BM Stal: Adonis Thomas 22, Aigars Skale 17, Jakub Garbacz 16, NemanjaDjurisić 11, Damian Kulig 11, Quentin Snider 5, Aleksander Załucki 5, OjarsSilins 3, Filip Siewruk 0, Bartosz Rachwalski 0, Krzysztof Rozpędowski 0, Jacek Rutecki 0.

na fot.: Jakub Garbacz rzucił 16 punktów.