Remis z Lechem

Podziałem punktów i remisem, który nie zadowalał żadnej z drużyn zakończył się niedzielny mecz piłkarzy KKS-u Kalisz z drugim zespołem Lecha Poznań. W meczu 11 kolejki eWinner II ligi kaliszanie zremisowali z rezerwami mistrza Polski 2:2. Goście objęli propwadzenie już w 4 minucie, po precyzyjnym uderzeniu doświadczonego Artura Sobiecha. Jednak kakaesiacy szybko zdołali odrobić straty i wyjść na prowadzenie. W 20 minucie celnie główkował Filip Kendzia, a trzy minuty później dośrodkowanie z lewej strony wykończył skutecznym wślizgiem Michał Borecki. W 53 minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Mateusz Gawlik. Goście wykorzystali grę w przewadzę zdobywając wyrównującego gola w 75 minucie. Trener KKS-u Bartosz Tarachulski po końcowym gwizdku nie krył niedosytu:

"Naprawdę wielka szkoda bo prowadziliśmy do przerwy 2:1 i ta pierwsza połowa była bardzo dobra w naszym wykonaniu. Choć szybko straciliśmy gola, to potrafiliśmy skutecznie zareagować i stwarzać kolejne sytuacje strzeleckiego. Gdy wydawało się że mamy ten mecz po kontrolą to przytrafiła się ta nieszczęsna czerwona kartka, Lech przejął na kilkanaście minut inicjatywę i zdołał wyrównać".

Warto dodać, że wyrównującego gola dla rezerw Lecha zdobył zaledwie 17-letni obrońca Bartosz Tomaszewski. Po tym remisie KKS Kalisz spadł na trzecie miejsce w ligowym zestawieniu. Teraz kaliszan czekają dwie wyjazdowe potyczki: w sobotę z Wisłą Puławy, a 28 września zaległy mecz z Polonią Warszawa.

KKS Kalisz – Lech II Poznań 2:2 (2:1)
Filip Kendzia 20, Michał Borecki 23 – Artur Sobiech 4, Bartosz Tomaszewski 75

KKS: Krakowiak – Kendzia, Gawlik, Smoliński – Lipkowski (46 Gordillo), Łuszkiewicz, Wysokiński (84 Koczy), Kamiński (84 Zmorzyński) – Borecki (77 Putno), Giel (58 Głaz), Zawistowski

Lech II: Bąkowski – Żukowski, Tomaszewski, Pingot (82 Spławski), Palacz – Antczak (72 Pacławski), Cywka, Kozubal (46 Laskowski), Czekała (58 Gogół), Wilak (82 Sanocki) – Sobiech