Ręczni w akcji

Reprezentacja Polski szczypiornistów minimalnie przegrała z Hiszpanią w drugim meczu mistrzostw świata w Egipcie. Biało - czerwoni ulegi mistrzom Europy 26:27. Do przerwy Polacy przegrywali 11:14. W drugiej połowie podopieczni Patryka Rombla odrobili straty i jeszcze na dwie minuty przed końcem spotkania był remis 25:25. Niestety w końcówce jedno trafienie więcej zanotowali doświadczeni rywale. W ekipie biało - czerwonych wystąpił kaliski rozgrywający Maciej Pilitowski. Przypomnijmy, że Polacy rywalizują w grupie B. W pierwszym spotkaniu w Kairze Polacy pokonali Tunezję 30:28. Tymczasem we wtorek, na zakończenie fazy grupowej reprezentacja Polski zmierzy się z Brazylią. W kadrze narodowej na mistrzostwach świata w Egipcie jest także drugi rozgrywający MKS-u Kalisz Kacper Adamski.

Polska – Hiszpania 26:27 (11:14)

Polska: Morawski – Olejniczak 3, Krajewski, Walczak 1, Sićko 6, Majdziński 3, Czuwara 1, Pilitowski, Moryto 5, Daszek, M. Gębala 3, Przybylski 2, Dawydzik, T. Gębala 2, Chrapkowski.

Tymczasem pozostali kaliscy szczypiorniści rozegrali pierwszy w nowym roku mecz sparingowy. W miniony weekend w Piotrkowie Trybunalskim Energa MKS Kalisz pokonał tamtejszego Piotrkowianina 30:26. Do przerwy w sparingowym starciu był remis 11:11. Jednak w końcowym kwadransie kaliszanie podkręcili tempo, wypracowali 3-4 bramkową przewagę, którą utrzymali do końca spotkania.

Piotrkowianin - MKS Energa Kalisz 26:30 (11:11)