Ograły lidera

Lider Swarzędz bez szans w Ostrowie. W meczu czołowych drużyn II ligi koszykarki Ostrovii nie pozostawiły złudzeń, kto jest lepszy. W pierwszej kwarcie trafiły 7 trójek i wygrały ją aż 36:15. Do przerwy prowadziły aż 58:31 i choć zanosiło się na totalny pogrom rywalek, to ostatecznie skończyło się efektownym zwycięstwem 88:53. Mówi radiuCENTRUM trener ostrowskich koszykarek Tomasz Główka:

"Grając z takim ciężkim przeciwnikiem, jakim jest Lider Swarzędz, z którym do przerwy prowadzimy 58:31, ciężko jest utrzymać przez cały mecz koncentrację. Z takimi rywalami jak zespół ze Swarzędza musimy mocno pracować, a koncentrację utrzymywać tak naprawdę od pierwszej do ostatniej minuty. Założeniem było zagrać kolejny dobry mecz. Któryś raz już pewnie powtarzam, że chcemy się skupiać na poszczególnym meczu, na każdej następnej akcji. Długa, prawie miesięczna przerwa spowodowała u dziewczyn głód gry. To było widać w pierwszej połowie. Doskonale realizowaliśmy wszystkie założenia, o których mówiliśmy przed meczem."

Najwięcej punktów dla Ostrovii w niedzielę rzuciły: Grzegorowska 22, Motyl 21 i Joks 16. Ostrovia z bilansem 8 zwycięstw i 1 porażki awansowała na drugie miejsce w tabeli II ligi koszykarek.

TS Ostrovia Ostrów Wielkopolski - Lider Swarzędz 88:53 (36:15, 22:16, 17:6, 13:16)
Ostrovia: Grzegorowska 22, Motyl 21, Joks 16, H.Marciniak 11,Ster 6, Parzeńska 5, K.Marciniak 3, Nowicka 2, B.Marciniak 2, Kunicka 0, Wołowicz 0.

na fot.: Fragment meczu Ostrovii z Liderem Swarzędz.