Punkt ze Świecia

Po trwającym ponad trzy godziny meczu pełnym zwrotów akcji kaliskie siatkarki przywiozły ze Świecia jeden punkt. W meczu 4 kolejki Tauron Ligi Joker Świecie pokonał Energa MKS Kalisz 3:2.

Kaliszanki rozpoczęły pierwszego seta od prowadzenia 3:0 i nic nie zapowiadało, że za chwilę stracą 9 punktów z rzędu i przegrają te partię aż do 11-tu. Wysokie zwycięstwo w premierowej odsłonie wyraźnie nakręciło gospodynie, które w drugim secie nabrały pewności siebie. Zawodniczki Jokera wśród których brylowała brazylijska atakująca Maria Luisa (Malu) znakomicie zagrywały i atakowały, a tymczasem kaliszanki wciąż miały problemy z przyjęciem i wzajemną komunikacją. W efekcie MKS przegrał drugą odsłonę do 19-tu. Najwięcej emocji przyniósł trzeci set, w którym kaliszanki szybko wypracowały przewagę, która w pewnym momencie wynosiła już 8 punktów, bo było 19:11 dla MKS-u. I znów kaliszankom przytrafił się koszmarny przestój ponieważ przegrały one siedem następnych akcji i gospodynie przy stanie 24:22 miały dwie piłki meczowe. Na szczęście dla przyjezdnych nie wykorzystały żadnej, a MKS wygrał tę odsłonę na przewagi 27:25.

Wyrównany był czwarty set, w którym choć kaliszanki miały 5 punktów przewagi przy stanie 3:8 to gospodynie doprowadziły do remisu, który utrzymywał się do stanu 22:22. Chwilę później nastąpiła kilkuminutowa przerwa bowiem sędziowie zarządzili powtórkę akcji, ale trener Jacek Pasiński chciał wcześniej wprowadzić podwójną zmianę i tego nie przewidział system komputerowy. Po powrocie na parkiet więcej zimnej krwi zachowały kaliszanki i znów wygrywając na przewagi 26:24 doprowadziły do tie- breaka. W decydującym secie wynik był sprawą otwartą do stanu 10:10. Potem znów siatkarki Jokera zdobyły cztery punkty z rzędu i wygrywając ostatecznie breaka do 11-tu mogły się cieszyć z pierwszego zwycięstwa w tym sezonie.

Tytuł MVP meczu trafił do kadrowiczki Julii Twardowskiej z Jokera. Tymczasem kaliszanki zdobyły na trudnym terenie jeden punkt i z dorobkiem 4 oczek zajmują obecnie ósme miejsce w tabeli Tauron Ligi.

Joker Świecie – Energa MKS Kalisz 3:2 (25:11, 25:19, 25:27, 24:26, 15:11)

Joker Świecie: Gawlak 11, Brzoska 5, Skrzypkowska 16, Maria Luisa 21, Zaborowska 3, Twardowska 20 oraz Jagła (l), Nowak (l), Senica, Michalewicz 2, Sikorska 6, Rachkovska 1, Picussa 1

Energa MKS Kalisz: Żurowska 17, Łukasik 9, Gałkowska 18, Mucha 3, Cygan 3, Gajewska 2 oraz Wysokińska (l), Bałuk (l), Kempfi, Miechowicz, Drużkowska 1, Kwiatkowska 6, Dudek 12

MVP: Julia Twardowska (Joker)