Porażka z Chrobrym

Niespodziewanej porażki z niżej notowanym rywalem i to na własnym parkiecie doznali kaliscy szczypiorniści. W sobotę, w meczu 17 serii PGNiG Superligi, Energa MKS Kalisz uległ Chrobremu Głogów 27:32. Mecz ustawiła pierwsza połowa, w której po wyrównanych pierwszych 10 minutach goście zaczęli seriami zdobywać bramki wykorzystując słabość kaliszan w obronie. Do przerwy rywale wypracowali 6-cio bramkową przewagę 14:20. Jak powiedział radiuCENTRUM kaliski rozgrywający Kacper Adamski trudno było to później odrobić:

"Zawiodła nasza skuteczność, bo tak naprawdę rywal niczym szczególnym nas nie zaskoczył. Zabrakło u nas w pierwszej połowie większej agresji w obronie. Za dużą zaliczkę daliśmy rywalowi po pierwszej połowie i ciężko było potem dogonić. Staraliśmy się, ale zabrakło czasu".

W drugiej połowie przewaga głogowian wzrosła nawet do 9 bramek, gdy w 45 minucie prowadzili 28:19. W ostatnim kwadransie kaliszanie odrobili jeszcze część strat, ale ostatecznie przegrali różnicą pięciu trafień. W ekipie Chrobrego najskuteczniejszym graczem był Rafał Jamioł, zdobywca 8 bramek, który nie krył radości ze zwycięstwa na trudnym terenie:

"Wiedzieliśmy, że od początku musimy wyjść bardzo skoncentrowani, bo MKS Kalisz jest u siebie bardzo mocnym zespołem i walczy do końca. Nie byliśmy faworytem tego meczu, i tym bardziej cieszę się, że udało się na trudnym terenie zdobyć 3 punkty. Myślę, że w ataku dużo nam wychodziło, a gdy mieliśmy małe problemy to wtedy dobrze bronił i trzymał ten bezpieczny wynik nasz bramkarz Anton Dereviankin".

W kaliskiej ekipie po 5 bramek zdobyli: Kacper Adamski, Mateusz Góralski, i Kamil Adamski, który tradycyjnie punktował wykonując rzuty karne. Te statystyki również pokazują, że w sobotnim meczu w MKS-ie zabrakło zdecydowanego lidera.

Energa MKS Kalisz - Chrobry Głogów 27:32 (14:20)

Energa MKS Kalisz: Zakreta, Krekora - Krępa 2, Kamyszek 3, Adamski Kacper 5, Kus 2, Drej, Misiejuk, Góralski 5, Wróbel, Szpera 2, Pilitowski K. 1, Pilitowski M. 2, Czerwiński, Makowiejew, Adamski Kamil 5

Chrobry Głogów: Kapela, Dereviankin - Krzywicki, Grabowski, Zdobylak 5, Warmijak, Klinger 4, Babicz 2, Przysiek 2, Tylutki 1, Marszałek, Tilte 7, Jamioł 8, Krzysztofik 3, Bekisz