Polegli z Pogonią

W piątkowym meczu KKS-u Kalisz z Pogonią Siedlce emocji na brakowało. Na stadionie przy Łódzkiej padło pięć goli, a do tego sędziowie pokazali sześć żółtych i dwie czerwone kartki. Niestety to kaliszanie opuszczali boisko przed czasem i grając w osłabieniu przegrali 2:3.

Od początku meczu sąsiadujących w tabeli drużyn był zacięty i wyrównany. Goście wyszli na prowadzenie już w 12 minucie, gdy po dograniu w pole karne z pierwszej piłki celnie przymierzył Robert Majewski. Kaliszanie odpowiedzieli kwadrans później kiedy to Wrzutkę Łuszkiewicza wykończył uderzeniem głową Nestor Gordillo. Już w 31 minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał wyróżniający się na boisku Adrian Łuszkiewicz. Na domiar złego kilka minut później Marcinho De Silva z Pogoni popisał się silnym strzałem z 17 metra i goście znów objęli prowadzenie. Po przerwie grający w osłabieniu kaliszanie znów odrobili straty. W 54 minucie wychowanek KKS-u Jakub Staszak z ostrego kąta, ale precyzyjnie posłał piłkę pod poprzeczkę i było 2:2. Gdy kaliszanie przejęli inicjatywę kolejny z gospodarzy musiał opuścić boisko. W 71 minucie drugą żółtą kartkę zobaczył Bartłomiej Putno i od tego momentu kakaesiacy musieli sobie radzić w dziewiątkę. Gospodarze cofnęli się i szukali swoje szansy z kontry. Jednak goście wykorzystali przewagę i w 85 minucie, po zamieszaniu w polu karnym piłkę celnie dobił Mateusz Górski. Pogoń trzeci raz wyszła na prowadzenie i już go nie oddała.

KKS Kalisz - Pogoń Siedlce 2:3 (1:2)

Bramki: 0:1 Robert Majewski 12, 1:1 Néstor Gordillo 27, 1:2 Marcinho 38, 2:2 Jakub Staszak 54, 2:3 Mateusz Górski 85.

KKS Kalisz: Krakowiak – Smoliński, Stolc, Gawlik (46 Głaz), Staszak (87 Zawistowski) – Putno, Kaszuba (81 Wysokiński), Łuszkiewicz, Borecki, Gordillo (46 Mączyński) – Giel (46 Majewski)

Pogoń Siedlce: Wadach – Preuss, Wichtowski, Majewski, Kołoczek – Marcinho, Miguel Lopez (79 Kozłowski), Piotrowski (90+1 Sinior), Trochim (74 Włodyka), Demianiuk (74 Przybecki) – Górski

Żółte kartki: Łuszkiewicz, Putno, Mączyński, Kaszuba (KKS) i Marcinho, Wichtowski, Górski (Pogoń).