Ograli Zagłębie

Wreszcie komplet punktów na własnym boisku wywalczyli piłkarze KKS-u Kalisz. W miniony weekend, w meczu 10 kolejki drugoligowych zmagań kaliszanie pokonali rezerwy Zagłębia Lubin 2:1. Gospodarze objęli prowadzenie już w 4 minucie po celnym strzale z dystansu Piotra Kusińskiego. 12 minut później wynik podwyższył Jakub Staszak. Gdy wydawało się że kaliszanie mają pełną kontrolę, to w drugiej połowie goście przejęli inicjatywę i w 65 minucie Franciszek Antkiewicz zdobył kontaktowego gola. I choć jeszcze w doliczonym czasie "trójkolorowych" od straty gola uratowała poprzeczka, to utrzymali korzystny wynik. Mecz podsumował radiuCENTRUM trener KKS-u Marcin Woźniak:

"Pierwsza połowa była w naszym wykonaniu bardzo dobra. Mieliśmy znakomite sytuacje i powinniśmy strzelić kolejną bramkę na 3:0 i zamknąć ten mecz w pierwszej połowie. Tego nie zrobiliśmy, a co gorsze zespół gości przejął w drugiej połowie inicjatywę, był groźny. To doprowadziło do utraty bramki, nerwowych i niebezpiecznych sytuacji. Cieszymy się z końcowego rezultatu jak również z tego, że na boisku zadebiutował nasz wychowanek".

Mowa o 17-letnim Pawle Mocnym, który karierę rozpoczynał w kaliskiej Akademii Piłkarskiej, a później grał w młodzieżowych drużynach Calisii Kalisz i Warty Poznań. Tymczasem na ławce trenerskiej w roli asystenta trenera Woźniaka zadebiutował Michał Gościniak. Po tym zwycięstwie KKS z dorobkiem 17 punktów awansował na 7 miejsce w tabeli.

KKS KALISZ - ZAGŁĘBIE II LUBIN 2:1 (2:0)
bramki: 1:0 - 4' Piotr Kusiński, 2:0 - 16' Jakub Staszak, 2:1 - 65' Franciszek Antkiewicz

KKS Kalisz: Maciej Krakowiak, Bartłomiej Putno (90 Paweł Mocny), Wiktor Smoliński , Bartosz Kieliba, Mateusz Gawlik, Jakub Staszak, Kamil Koczy (63 Krzysztof Toporkiewicz), Piotr Kusiński (46 Adrian Cierpka), Wiktor Staszak, Mateusz Andruszko (46 Jakub Głaz), Mikołaj Chaciński (71 Néstor Gordillo)

Zagłębie II Lubin: Michał Matys, Jan Dorożko, Kamil Sochań , Mateusz Lipp (46 Jakub Łoboda), Jarosław Jach , Franciszek Antkiewicz, Jakub Kolan, Kacper Terlecki, Krzysztof Kolanko (78 Dawid Gruszecki), Paweł Kruszelnicki , Dominik Gregorski (46 Maciej Urbański)