Kompromitacja MKS-u

Piątej z rzędu ligowej porażki doznały kaliskie siatkarki, i to w bardzo złym stylu. W niedzielny wieczór, w meczu 16 kolejki TAURON Ligi Energa MKS Kalisz uległ na wyjeździe drużynie Grot Budowlanym Łódź 0:3.

Kaliszanki ostatni raz cieszyły się z wygranej w TAURON Lidze 8 grudnia minionego roku. Niedzielne spotkanie nie tylko nie przyniosło przełamania, ale było jednym z najsłabszych w wykonaniu MKS-u w tym sezonie. Katastrofalne przyjęcie i rażąca nieskuteczność w ataku sprawiły, że w pierwszym secie podopieczne Marcina Widery zdobyły zaledwie siedem punktów. W premierowej odsłonie kaliszanki skończyły samodzielnie zaledwie cztery piłki. W drugiej odsłonie łodzianki równie szybko wyszły na prowadzenie, choć później MKS zdołał doprowadzić do remisu 12:12. Niestety w decydujących fragmentach znów kaliszanki nie kończyły ataków i popełniały mnóstwo własnych błędów,. W efekcie drugiego seta przegrały do 19-tu. Choć w trzeciej partii trener Marcin Widera próbował rotować składem i wprowadził na parkiet zmienniczki to nie przyniosło to efektu. Trzeciego seta kaliszanki przegrały do 16-tu, i tym samym w całym meczu zdobyły zaledwie 42 punkty. W meczu w Łodzi w kaliskiej ekipie zadebiutowała nowa rozgrywająca ze Stanów Zjednoczonych Izzy Ashburn, która pojawiła się już w wyjściowej szóstce.

Była to już dziesiąta porażka Energa MKS-u Kalisz w tym sezonie. Rośnie też ryzyko wypadnięcie kaliskiej ekipy z czołowej ósemki, bo choć MKS nadal zajmuje ósme miejsce to ma zaledwie 15 punktów, a będący za nim Volley Wrocław ma tylko dwa punkty mniej. W następnej kolejce 29 stycznia kaliski zespół podejmie BKS Bielsko Biała.

Grot Budowlani Łódź - Energa MKS Kalisz 3:0 (25:7, 25:19, 25:16)

MVP: Andrea Mitrović (Grot Budowlani).