KKS w formie

Chwilowy kryzys mają za sobą notując drugie z rzędu zwycięstwo. Mowa o piłkarzach KKS-u, którzy przed własną publicznością wysoko pokonali Vinetę Wolin 4:1. Gospodarze już w 3 minucie rozpoczęli szturm na bramkę rywali, a w efekcie bramkarz gości Adrian Krzywicki zaliczył samobójcze trafienie. W 12 minucie było już 2:0 dla KKS-u po celnym strzale z rzutu wolnego Rafała Jankowskiego. Vineta zdobyła kontaktowego gola w 29 minucie po indywidualnej akcji Adama Nagórskiego. Po zmianie stron kolejne trafienie zanotował popularny "Jankes", a wynik spotkania w doliczonym czasie ustalił Stayko Stoychev.

"Już ten mecz tydzień temu pokazał, że nasz drużyna ma charakter i ta chwilowa zadyszka jest już za nami, potrafiliśmy wygrać na wyjeździe grając w dziesiątkę. Teraz mecz z Vinetą rozpoczęliśmy od mocnego uderzenia. Szkoda trochę, że nie udało się wykorzystać akcji na 3:0, bo dostaliśmy bramkę kontaktową i zrobiło się przez chwilę trochę nerwowo. Ale w drugiej połowie znów wszystko mieliśmy pod kontrolą. Vineta pokazała ładny futbol, fajnie rozgrywali akcję, utrzymywali się przy piłce, ale my też preferujemy właśnie taką grę i dobrze nam się z nimi grało. To bardzo cenne i ważne zwycięstwo"- podsumował mecz Radiu Centrum autor dwóch goli dla KKS-u Rafał Jankowski.

na fot: Rafał Jankowski w akcji / KKS Kalisz

Warto dodać, że wygrana kaliszan mogła być jeszcze bardziej okazała, ale w ostatnich minutach rzutu karnego nie wykorzystał Ivelin Kostov. Była to trzecia wygrana podopiecznych Piotra Morawskiego, dzięki której awansowali na 9 miejsce w trzecioligowym zestawieniu.

KKS Kalisz – Vineta Wolin 4:1 (2:0)
1:0 Adrian Krzywicki 3. min (s.), 2:0 Rafał Jankowski 12. min, 2:1 Adam Nagórski 29. min, 3:1 Rafał Jankowski 70. min, 4:1 Stayko 90+3 min

KKS Kalisz: Jędrzej Dorynek – Dominik Domagalski, Damian Czech, Mateusz Gawlik, Łukasz Grabowski, Ivelin Kostov, Marcin Lis, Błażej Ciesielski (75. Marcin Tomaszewski), Konrad Chojnacki (67. Stayko Stoychev), Joshua Balogun (61. Mateusz Stefaniak), Rafał Jankowski (83. Przemysław Balcerzak)

Vineta Wolin: Oskar Rechtziegel, Dawid Łodyga, Adrian Krzywicki, Mateusz Kosacki, Adrian Skorb (61. Jakub Hilicki), Kacper Witbrodt, Bartosz Ława, Oskar Fijałkowski (61. Marek Niewiada), Jakub Tarka (44. Kamil Kacperek), Michał Adamczak, Adam Nagórski (61. Wojciech Gałecki)