Jedną bramką

Emocje do ostatnich sekund i minimalna przegrana jedną bramką. Tak wyglądał niedzielny mecz 10 serii PGNiG Superligi, w którym kaliscy szczypiorniści przegrali na wyjeździe z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski 29:30.

W pierwszej połowie prym wiedli gospodarze i do przerwy prowadzili 15:11. Jednak w drugiej odsłonie kaliski MKS-u odrobił straty, a na 5 minut przed końcem miał dwa gole przewagi 27:25. Potem jednak gracze Piotrkowianina zdobyli trzy bramki z rzędu i w końcówce byli lepsi o jedno trafienie. Niedosytu po meczu nie krył m.in. lewoskrzydłowy MKS-u Bartłomiej Tomczak:

"Spotkanie było bardzo zacięte i wyrównane i najbardziej sprawiedliwe byłyby rzuty karne. Jednak sport często nie jest sprawiedliwy. Na pewno oba zespoły włożyły w to spotkanie mnóstwo sił. Szkoda punktów i zawsze źle się wraca do domu po takiej minimalnej przegranej".

Warto dodać, że w drugiej połowie kaliscy gracze zobaczyli dwie czerwone kartki - najpierw Mateusz Kus za trzecią dwuminutową karę, a potem Marek Szpera za nieprzepisowe powstrzymanie kontrataku rywala. Najskuteczniejszy w kaliskiej ekipie był Kacper Adamski, zdobywca 8 goli. Tym samym w Piotrkowie kaliszanie przerwali dobrą passę czterech zwycięstw z rzędu. Gorycz przegranej była tym większa, że była to trzecia porażka kaliszan różnicą jednego gola. Podopieczni Pawła Nocha utrzymali jednak piąte miejsce w tabeli PGNiG Superligi.

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski – Energa MKS Kalisz 30:29 (15:11)

Piotrkowianin: Kot, Chmurski, Ligarzewski – Mastalerz 5, Doniecki 4, Stolarski 4, Jędraszczyk 3, Mosiołek 3, Szopa 3, Babicz 2, Pacześny 2, Wawrzyniak 2, Pożarek 1, Swat 1.

Energa MKS: Zakreta – Adamski 8, Krępa 4, K. Pilitowski 4, Tomczak 4, Kus 3, Kamyszek 2, Szpera 2, Bekisz 1, Góralski 1, Drej, Makowiejew, Pedryc.