Dobra passa siatkarzy trwa

Zwycięską serię z kompletem punktów, która wzrosła już do czterech meczów kontynuują kaliscy siatkarze. W niedzielę, w ramach drugoligowych rozgrywek MKS Kalisz ograł w trzech setach GTPS Gorzów 3:0. Pierwszego seta kaliszanie wygrali do 19-tu, w drugim, najbardziej wyrównanym zwyciężyli 25:23, a w trzeciej odsłonie znów pozwolili gościom zdobyć tylko 19 punktów. W ekipie gospodarzy m.in. bardzo dobrze funkcjonował blok. Mecz podsumował dla Radia Centrum trener MKS-u Kalisz Marian Durlej.

"Gorzów to bardzo dobry zespół, ale my nie dopuściliśmy do tego żeby się rozegrał. Bardzo ładna zagrywka, no może oprócz pierwszego seta, bo na początku trochę psuliśmy. Mój zespół bardzo skutecznie blokował i odrzucał gości od siatki. Nasi zawodnicy czuli, że to będzie ważny mecz i cieszę się, że udało to nam się wygrać w trzech setach".

Dzięki tej wygranej MKS Kalisz umocnił się na czwartej pozycji w tabeli. Warto dodać, że podczas meczu rozegranego w hali przy Łódzkiej odbyła się zbiórka do puszki, oraz licytacja gadżetów na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

MKS Kalisz - GTPS Gorzów 3:0 (25:19, 25:23, 25:19).