Calisia wciąż przegrywa

Fatalna passa piłkarzy Calisii od początku sezonu trwa. Kaliski drugoligowiec nie tylko zanotował piątą z rzędu porażkę, ale jednocześnie najbardziej dotkliwą. W sobotę, w wyjazdowym spotkaniu w Stargardzie Szczecińskim Calisia przegrała z tamtejszymi Błękitnymi aż 0:4. Po 30 minutach dość wyrównanej walki, gospodarze zdobyli dwa gole w niespełna 180 sekund. Celnie trafiali Michał Magnuski i Tomasz Pustelnik. W drugiej połowie Błękitni w pełni kontrolowali sytaucję na swoim boisku i dołożyli kolejne dwa gole. Najpierw w 50 minucie kaliskiego bramkarza przelobował Robert Gajda, a wynik spotkania w 73 minucie ustalił Wojciech Fadecki. Tymczasem w ekipie Calisii nie miał kto zdobyć choćby honorowego trafienia. Również nie udało to się nowemu graczowi Szymonowi Sobczakowi. Tym samym kaliski zespół z zerowym dorobkiem zajmuje ostatnie miejsce w drugoligowym zestawieniu.

Błękitni Stargard Szczeciński - Calisia Kalisz 4:0 (2:0)

Bramki: 1:0 Michał Magnuski 30. min, 2:0 Tomasz Pustelnik 32. min, 3:0 Robert Gajda 50. min, 4:0 Wojciech Fadecki 73. min.

KP Calisia: Kołba - Zając (59. Bujalski), Fechner, Józefiak (46. Cieślak), Paczkowski - Kotwica (54. Sierzputowski), Gawlik - Ciesielski, Kuciński, Sobczak - Wandzel.