Calisia lepsza od Jaroty

Cenny, do tego wygrany sparing mają za sobą piłkarze Calisii Kalisz. W sobotę, w Jarocinie kaliszanie pokonali drugoligową Jarotę 3:2. Do przerwy prowadzili jednak gospodarze. Dwukrotnie błędy kaliskich obrońców wykorzystał Dariusza Juracki, ale w 41 znakomitym strzałem popisał się Tobiasz Kupczyk. W drugiej połowie na boisku wyraźnie dominowali już piłkarze Calisii i udekumentowali to kolejnymi golami. W 67 minucie celnie główkował Maciej Stawiński, który zimą powrócił do Calisii, a 10 minut później Paweł Lisiecki pięknym strzałem ustalił wynik spotkania.

Dodajmy, że w sobotnim sparingu w zespole Calisii zabrakło bramkarza Marcina Ludwikowskiego oraz Błażeja Ciesielskiego. Obaj leczą kontuzje. Za to z dobrej strony zaprezentował się Krzysztof Gościniak, który właśnie przybył do kaliskiego trzecioligowca z Jaroty Jarocin.

Jarota Jarocin - KP Calisia 2:3 (2:1)

KP Calisia: Skład I połowy : Ciesielski - Wiącek, Czech, Szyszka, Sowiński - Lisiecki, Gościniak, Lis, Kupczyk, Żak, Marynowicz
Skład II połowy : Ciesielski - Wiącek, Czech, Grabowski, Szyszka - Janicki, Frąszczak, Gościniak - Dziubek, Stawiński, Sowiński ( Lesiak)

Jarota Jarocin: Bartosz Musioł, Igor Skowron (46. Hubert Oczkowski), Bartosz Kieliba, Piotr Garbarek, Mateusz Śliwa (72. Dariusz Juracki), Dariusz Juracki (46. Piotr Karcz), Safian Skupiński (46. Krzysztof Czabański), Mateusz Witkowski (46. Szymon Gałczyński), Karol Danielak, Patryk Cierniewski, Damian Pawlak (72. Igor Skowron)