Atlas Stal wygrał w Jarosławiu

Pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie zanotowali koszykarze Atlasa Stali Ostrów, którzy wczoraj wieczorem wygrali w Jarosławiu z tamtejszym Zniczem 77:72. Do zwycięstwa Atlas poprowadził duet Alan Daniels i Patrick Okafor.

Od początku spotkania prowadził Atlas. Po 10 minutach było 21:20. W drugiej kwarcie tradycyjnie gra ostrowian popsuła się, ale tragedii jeszcze nie było. W zespole Znicza kapitalnie spisywał się Grady Reynolds, który do przerwy rzucił 20 punktów, zebrał 8 piłek i zanotował 3 bloki. Znicz po 20 minutach prowadził 44:40, głównie za sprawą wykonywanych aż 17 rzutów wolnych. W trzeciej kwarcie przewaga gospodarzy osiągnęła już nawet 11 punktów po rzutach Grzegorza Kukiełki. Na szczęście Atlas wziął się do odrabiania strat. Szubarga, Daniels i Rivera - który w końcu trafił z dystansu – odzyskali prowadzenie dla ostrowian 63:60 w 29. minucie. Czwarta kwarta była zacięta i nerwowa, ale Atlas dowiózł zwycięstwo, pokonując Znicz 77:72.
Punkty dla Atlasa rzucili: Daniels 19, Okafor 18, Jovanović 14, Rivera 12, Szubarga 11 i Ochońko 3.