Przegrały po dogrywce

Doprowadziły do dogrywki, ale ostatecznie przegrały - mowa o koszykarkach Towarzystwa Sportowego Ostrovia, które w sobotę w Sosnowcu uległy 62:68 drużynie JAS-FBG. To druga wyjazdowa porażka w tym sezonie zespołu Kaspra Smektały.

Koszykarki Ostrovii dobrze rozpoczęły mecz w Sosnowcu, bo prowadziły 6:0. Niestety, szybko zacięła się skuteczność przyjezdnych, a do głosu doszły rywalki, w szeregach których brylowała Paulina Dąbkowska, autorka 34 punktów. Do przerwy Ostrovia przegrywała 28:37. Kapitalna w wykonaniu ostrowianek była trzecia kwarta, wygrana aż 18:6. W dramatycznej końcówce przy stanie 57:54 dla ekipy z Sosnowca rzutem z dystansu do dogrywki doprowadziła Karolina Żurkowska. "Niestety, zagraliśmy na bardzo słabej skuteczności. Nasz atak wyglądał fatalnie w tym meczu" - powiedział Radiu Centrum trener Ostrovii, Kasper Smektała. Ostrowianki trafiały na zaledwie 25-procentowej skuteczności. Spudłowały także 12 rzutów wolnych. Przy takiej grze trudno o wygraną. Najwięcej punktów dla Ostrovii rzuciły: Misiek 15, Trzeciak 11 i Żurkowska 10.