Bez potwierdzenia za szybą

Od środy kierowcy w Ostrowie Wielkopolskim nie muszą już wracać do auta z biletem parkingowym. Rada miejska zmieniła uchwałę dotyczącą strefy płatnego parkowania, a to oznacza koniec obowiązku wykładania potwierdzenia opłaty za szybą samochodu. Teraz wystarczy wpisać numer rejestracyjny pojazdu w parkomacie i opłacić postój. Informacja automatycznie trafi do systemu, z którego korzystają kontrolerzy. Jak podkreśla szef ostrowskich drogowców, to efekt modernizacji urządzeń w strefie płatnego parkowania.

„Informacja o wniesieniu opłaty w parkomacie trafia do naszego systemu informatycznego i osoby kontrolujące będą wiedziały, że taka opłata została wniesiona bez sprawdzania za szybą, czy ten bilet tam jest wyłożony" – powiedział Marcin Wieruchowski, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Ostrowie Wielkopolskim.

na fot.: Marcin Wieruchowski / MZD w Ostrowie Wielkopolskim

Nowe parkomaty mają też dodatkową funkcję – kierowcy mogą teraz płacić za postój także systemem BLIK.

Autor: 

Personalia

e-mail
kurzaj@rc.fm

Nazwisko: 

Mateusz Kurzaj

NEWS nr 2: 

N

Każde forum komentarzy umieszczone pod informacjami prasowymi na niniejszej stronie internetowej (www.rc.fm), nie jest moderowane w czasie rzeczywistym - komentarze nie są weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Nie jest dozwolone umieszczanie w ww. komentarzach: nazw i marek o charakterze komercyjnym, linków czy innego rodzaju przekierowań do innych stron internetowych i jakichkolwiek obiektów graficznych. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać na adres: adm@rc.fm. Wpisując jakikolwiek komentarz na niniejszej stronie internetowej (www.rc.fm), autor tego komentarza przyjmuje świadomie do wiadomości i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo właściciela niniejszej strony internetowej (www.rc.fm) do usunięcia lub modyfikacyjnego skrótu wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez właściciela niniejszej strony internetowej (www.rc.fm).